Dziś czwartek , 26 kwietnia 2024 r. imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 31.07.2016 R.

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – św. Jana Marię Vianneya; w sobotę – obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego. Poniedziałek, będziemy mogli oddać cześć św. Alfonsowi Marii Liguoriemu, w czwartek – św. Janowi Marii Vianneyowi w ich relikwiach.

2. W poniedziałek rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Bardzo prosimy o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od używania alkoholu. Ten trud ofiarujmy w intencji pielgrzymujących do sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.

3. Od 1 do 4 sierpnia trwać będzie Jerycho modlitewne w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie 1.08. o godz. 19:oo, zakończanie w czwartek, 4.08. o godz. 19:oo. W środę w sposób szczególny zapraszamy do modlitwy i czuwania członków Kół Żywego Różańca.

4. W pierwszy czwartek Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele o godz. 18:oo.

5. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od 7:oo – 8:oo i od 15:oo do 19:oo. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci o godz. 15:oo i po Niej modlitewne czuwanie.

6. W pierwszą sobotę Msza św. członków Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo i po Niej spotkanie w sali katechetycznej z wymianą tajemnic różańcowych. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski po Mszy św. o godz. 18:oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy wynagradzającej.

7. Osobom, które przygotowały obiad i przyniosły ciasto dla pielgrzymów Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę serdecznie dziękujemy.

8. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii!.

9. Trwa wizyta Ojca Świętego Franciszka w naszej Ojczyźnie i Światowe Dni Młodzieży. Wspierajmy to dzieło zainicjowane przez św. Jana Pawła II naszą modlitwą.

10. W ramach akcji „Plecak pełen uśmiechu”. dziś po każdej Mszy św. możemy zabrać od przedstawicieli Parafialnego Zespołu Caritas plecak. W plecaku jest lista przedmiotów, którymi możemy uposażyć jednego biednego ucznia. W Roku Miłosierdzia umiejmy pomagać jedni drugim, szczególnie dzieciom.

11. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej Bazyliki i parafii. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którą nabywamy w zakrystii.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech błogosławieństwo Boga umocni nas w zabieganiu o dobra duchowe poprzez Eucharystię, modlitwę, post i jałmużnę.