Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 24.07.2016 R.

1. Dziś gościmy w naszej wspólnocie Ojca Remigiusza, franciszkanina z Niepokalanowa. Ojciec Remigiusz na wszystkich Mszach św. głosi słowo Boże. Podczas uroczystej sumy zostaną wniesione do naszej Bazyliki relikwie św. Maksymiliana Kolbe. Ojcowie Franciszkanie rozprowadzają kalendarze i inne wydawnictwa z Niepokalanowa. Mamy możliwość bliższego spotkania z osobami, które są kontynuatorami misji i dzieła św. Maksymiliana i na rozwój tego dzieła złożyć swoją ofiarę.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Jakuba Apostoła; we wtorek – św. Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny; w piątek – św. Martę, dziewicę.

3. Jutro wspomnienie św. Krzysztofa. Msza św. z poświęceniem pojazdów o godz. 15:oo i 18:oo. Ofiarami na tacę będziemy wspierali misjonarzy. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Krzysztof Maj, który od kilku miesięcy posługuje w naszej parafii. Msza św. imieninowa o godz. 18:oo. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności i życzliwości wobec osoby i posługi kapłańskiej ks. Krzysztofa.

4. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego przy relikwiach bł. ks. Jerzego Popiełuszki w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom bł. ks. Jerzego.

5. W najbliższy czwartek, tj. 28 lipca w naszej parafii będziemy przyjmowali na obiedzie pielgrzymów Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jeżeli ktoś może, prosimy o pomoc. Kto może niech upiecze i przeniesie ciasto lub na ten cel złoży ofiarę. Osobom, które wspomogły pielgrzymów z serca dziękujemy.

6. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii!.

7. Trwają bezpośrednie przygotowania do wizyty Ojca Świętego Franciszka na Światowych Dniach Młodzieży. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w duchowe przygotowania.

8. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej Bazyliki i parafii. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9. Prasę katolicką nabywamy w zakrystii, zachęcamy do nabywania i czytania.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Odchodząc od stołu Pańskiego, podejmijmy codzienny trud kontemplowania oblicza Chrystusa Pana.