Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 10.07.2016 R.

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Benedykta, opata, patrona Europy; we wtorek – św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa męczennika; w piątek – św. Bonawenturę, biskupa i doktora Kościoła; w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel.

2. Nowenna, Msza św. i Procesja Fatimska pod przewodnictwem O. Grzegorza Nogala, proboszcza parafii św. Andrzeja Boboli w najbliższą środę ,13 lipca o godz. 18:oo. W tym miesiącu pójdziemy ulicami: Bogurodzicy, św. Wojciecha, Jagiellońską, pl. Lotników, Papieża Jana Pawła II, pl. Grunwaldzkim, Piłsudskiego, Wyzwolenia, Niepodległości i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji. Do uczestnictwa zapraszamy parafian i gości.

3. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci św. Joannie Beretta Mola w jej relikwiach.

4. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15:oo. Zapraszamy do rozważania zbawczej męki naszego Pana Jezusa Chrystusa.

5. Trwają wakacje i urlopy. Nie zapominajmy o codziennej modlitwie i niedzielnej Eucharystii!.

6. W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 669zł. z przeznaczeniem na pomoc, na kolonie letnie dla dzieci z rodzin biednych i wielodzietnych. Za złożone ofiary w imieniu dzieci serdecznie dziękujemy.

7. Trwają bezpośrednie przygotowania do wizyty Ojca Świętego Franciszka na Światowych Dniach Młodzieży. Zapraszamy wszystkich parafian do włączenia się w duchowe przygotowania.

8. Dziś naszymi ofiarami do puszek wspieramy organizację Światowych Dni Młodzieży w naszej Archidiecezji.

9. Od 25. lipca wyrusza Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wzorem lat ubiegłych możemy złożyć swoje intencje i wspomóc pielgrzymów, którzy pragną iść do tronu Jasnogórskiej Pani, ale nie zawsze ich stać na pokrycie kosztów. Opłata jednego pielgrzyma wynosi 150 zł. Zachęcamy do niesienia pomocy. Intencje i ofiary można składać w zakrystii.

10. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej Bazyliki i parafii. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11. Prasę katolicką nabywamy w zakrystii, zachęcamy do nabywania i czytania.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Umocnieni błogosławieństwem z nieba, głośmy, że Bóg wzywa nas do okazywania miłosierdzia ubogim, strapionym, skrzywdzonym, odrzuconym.