Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 12.06.2016 R.

1. W tym tygodniu liturgii wspominamy: w poniedziałek – św. Antoniego z Padwy, kapłana, doktora Kościoła; we wtorek – bł. Michała Kozala, biskupa męczennika; w środę - bł. Jolantę, zakonnice; w piątek – św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika, po każdej Mszy św. możemy oddać cześć świętemu w Jego relikwiach.

2. W poniedziałek 13 czerwca, dzień objawień Maki Bożej Fatimskiej. W naszej Bazylice nowenna, Msza św. i procesja różańcowa ulicami naszej parafii. Rozpoczęcie o godz.18:00. W tym miesiącu pójdziemy: ul. Bogurodzicy, Niepodległości, 3-go Maja, Drzymały, Kaszubską, Narutowicza, Potulicką, pl. Zwycięstwa, św. Wojciecha i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Mszy św. i procesji przewodniczył będzie ks. lic. Tomasz Porzycki TChr. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy i prosimy i udekorowanie domów na trasie procesji.

3. Trwają nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, na które serdecznie zapraszamy wszystkich do naszej Bazyliki codziennie na godz. 17:30.

4. Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00 .

5. W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej zebrali do puszek kwotę 669 zł z przeznaczeniem na wspieracie budowy Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Za przekazaną pomoc oraz wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej Bazyliki i parafii z serca dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

6. Organizujemy wyjazd na Światowe Dni Młodzieży Kraków 2016 i do Zakopanego w dniach 28.07 – 08.08.2016 r. Koszt za jedenaście dni – 940zł. Zapisy i więcej informacji u ks. Pawła.

7. Organizujemy wyjazd wakacyjny dla dzieci do Międzyzdrojów w dniach 04.07 – 08.07.2016 r.
    Koszt – 330 zł. Zapisy i więcej informacji u ks. Pawła.

8. Prasę katolicką nabywamy w zakrystii, zachęcamy do nabywania i czytania.

9. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

„Jeśli kto chce iść za Mną, niech się zaprze samego siebie i niech Mnie naśladuje”. Niech te słowa Jezusa staną się dla nas programem na najbliższe dni.