Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ TRÓJCY ŚWIĘTEJ - 22.05.2016 R.

1. Dziś druga grupa dzieci przystąpi do I Komunii Świętej. Rozpoczęcie uroczystości o godz. 10:oo. O godz. 16:oo nabożeństwo, zbiorowe zdjęcia i możliwość zrobienia zdjęć indywidualnych. Msza św. w biały tydzień o godz. 18:oo.

2. Również dziś Eucharystia z okazji rocznicy I Komunii świętej o godz. 12:00.

3. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Bożego Ciała). W tym dniu lud chrześcijański składa świadectwo wiary w Eucharystię, wychodząc z Najświętszym Sakramentem na ulice naszych miast i wsi. Prosimy parafian o udekorowanie domów na trasie procesji. W naszej Bazylice w tym dniu o godz. 7:oo Godzinki ku czci NMP, Msze św. o godz. 7:30; 9:oo; pod przewodnictwem ks bp. Henryka Wejmana na rozpoczęcie procesji między parafialnej w centrum naszego miasta; 10:30; 12:oo; 15:oo; 18:oo i 19:30. Nie będzie Mszy św. o godz..13:30. Zapraszamy wszystkich do udziału w procesji. Udział w procesji nie zastępuje uczestnictwa we Mszy św.

4. Próba sypania kwiatków na procesji Bożego Ciała do wyboru: wtorek lub środa o g. 17:00 przy naszej Bazylice. Zapraszamy nie tylko dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe, ale też wszystkie, które chciałyby włączyć się do czynnego udziału w procesji. Do zakrystii można przynosić płatki kwiatów.

5. W czwartek Dzień Matki. Pamiętajmy w tym dniu szczególnie o naszych matkach, wypraszając dla żyjących łaskę Bożego błogosławieństwa, dla zmarłych łaskę wiecznego zbawienia.

6. Zapraszamy codziennie do naszej Bazyliki na nabożeństwo ku czci Matki Bożej o godz. 17:30, a o godz. 20:30 śpiew pieśni maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki.

7. Zbiórka makulatury na misje w dniach 27 – 28.05.2016 r. obok naszej Bazyliki.

8. Jeszcze można zgłaszać swoje uczestnictwo w pielgrzymce na Białoruś w dniach 12 – 16 września 2016 r. Więcej informacji u ks. proboszcza.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Do nabycia: Niedziela, Gość Niedzielny, .Droga, L’oservatore Romano. Prasę nabywamy w zakrystii.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Wpatrzeni we wzajemną miłość Boskich Osób, zburzmy twierdze samotności i niszczącego nas egoizmu. Bądźmy jedni z drugimi, otwierajmy się na siebie, dostrzegajmy cudze potrzeby, myślmy o sobie. Każdego dnia dziękujmy Bogu Ojcu, Synowi i Duchowi Świętemu.