Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 01.05.2016 R.

1. We wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski oraz rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. według porządku niedzielnego. Zapraszamy do szczególnej modlitwy w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego.

2. W środę wspomnienie św. Floriana. Po każdej Mszy św. możliwość oddania czci Jego relikwiom.

3. Jerycho modlitewne w naszej Bazylice twa od dziś tj. od 1 – 4 maja w godz. od godz. 7:oo – 21:oo. Zakończeni Apelem Jasnogórskim.

4. Msza św. o świętość powołań w pierwszy czwartek miesiąca, 05.05.2016r. o godz. 18:00. Szczególnie zapraszamy członków służby liturgicznej i ich rodziny.

5. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo i od 15:oo – 19:oo.

6. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych od godz. 9:oo. Msza św. Kół Żywego Różańca w sobotę o godz. 15:oo i bezpośrednio po Niej spotkanie w sali katechetycznej – wymiana tajemnic różańcowych.

7. W pierwszą sobotę po Mszy św. o godz. 18:oo adoracja wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski – zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. Trwa maj, miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w naszej Bazylice codziennie o godz. 17:30 oraz do śpiewu pieśni Maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki o godz. 20:30. Zawierzając Matce Bożej nasze sprawy osobiste, rodzinne i narodowe, zachęcamy również do odmawiania litanii do Najświętszej Maryi Panny indywidualnie i w rodzinach.

9. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i próba w środę, 04.05.2016 r. Grupa dzieci, które przyjmą I Komunię 15.05. spotyka się o 16:00, zaś grupa z 22.05. o 16:45 w Bazylice.

10. Ogłaszamy nabór do chóru parafialnego „Cantate Deo”. Próby w czwartki o godz. 18:00 w sali katechetycznej. Uczestnictwo w chórze jest wspaniałą okazją do modlitwy śpiewem, ale też do własnego rozwoju. Zapraszamy! Nie trzeba znać nut.

11. Rocznica I Komunii Świętej będzie 22.05.2016 r. o godz. 12:oo. Bliższe informacje u ks. Pawła.

12. Organizujemy pielgrzymkę na Białoruś w dniach od 12 – 16 września.( konsekracja kościoła św. Józefa w Brześciu) Koszt 1.200 zł. Chętnych prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Więcej informacji u ks. proboszcza. Program pielgrzymki do zabrania w zakrystii i na plakacie.

13. W ostatnią niedzielę na pomoc dla Ukrainy członkowie Rady Parafialnej zebrali kwotę 1.285 zł. Za przekazaną pomoc oraz wszystkie ofiary składane na potrzeby Bazyliki i naszej parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w modlitwie.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

15. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem i Jemu zawierzmy nasze sprawy.