Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 24.04.2016 R.

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Marka Ewangelistę; w piątek – św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora Kościoła, patronkę Europy.

2. W niedzielę, 1 maja, rozpoczynamy miesiąc poświęcony Matce Najświętszej. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych w naszej Bazylice codziennie o godz. 17:30 oraz do śpiewu pieśni Maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki o godz. 20:30. Zawierzając Matce Bożej nasze sprawy osobiste, rodzinne i narodowe, zachęcamy również do odmawiania litanii do Najświętszej Maryi Panny indywidualnie i w rodzinach.

3. Msza św. w intencji Ojczyny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:oo. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom św. Jana Pawła II i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

4. Uprzejmie informuję drogich parafian i przyjaciół naszej Bazyliki, że od czwartku, tj. 20 kwietnia trwa przewóz nowych organów do naszej Bazyliki.

5. Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w Archidiecezjalnych Dniach Młodych w Barlinku w dniach: 1-3.05.2015 r. Koszt: 90 zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii, u ks. Pawła. Dziś ostatni dzień zapisów.

6. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i próba w środę, 27.04.2016 r. Grupa dzieci, które przyjmą I Komunię 15.05. spotyka się o 16:00, zaś grupa z 22.05. o 16:45 w Bazylice.

7. Zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych dziś po Mszy Świętej o godz. 13:30.

8. Ogłaszamy nabór do chóru parafialnego „Cantate Deo”. Próby w czwartki o godz. 18:00 w sali katechetycznej. Uczestnictwo w chórze jest wspaniałą okazją do modlitwy śpiewem, ale też do własnego rozwoju. Zapraszamy! Nie trzeba znać nut.

9. Rocznica I Komunii Świętej będzie 22.05.2016 r. o godz. 12:oo. Bliższe informacje u ks. Pawła.

10. Organizujemy pielgrzymkę na Białoruś w dniach od 12 – 16 września.( konsekracja kościoła św. Józefa w Brześciu) Koszt 1.200 zł. Chętnych prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Więcej informacji u ks. proboszcza. Program pielgrzymki do zabrania w zakrystii i na plakacie.

11. W ostatnią niedzielę na fundusz Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016 młodzież zebrała kwotę 767 zł. Za przekazaną pomoc oraz wszystkie ofiary składane na potrzeby Bazyliki i naszej parafii serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w modlitwie.

12. Dziś, odpowiadając na apel papieża Franciszka, członkowie Rady Parafialnej zbierają ofiary do puszek na Pomoc materialną dla Ukrainy.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

W Eucharystii Bóg mówi nam, jak bardzo nas kocha. Dzieląc się miłością z innymi pokazujemy, czyimi jesteśmy świadkami. Przyjmijcie dar Bożego błogosławieństwa.