Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 17.04.2016 R.

1. W tym tygodniu w sobotę przypada uroczystość św. Wojciecha, biskupa męczennika, patrona Polski.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna w Polsce Światowy Tydzień Modlitw o Powołania do służby Bożej w Kościele, o powołania kapłańskie i do życia zakonnego. Prosimy o modlitwę, aby na naszej ziemi nie zabrakło szafarzy sakramentów i głosicieli Ewangelii.

3. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

4. Uprzejmie informuję drogich parafian i przyjaciół naszej Bazyliki, że w czwartek, 14 kwietnia br. podpisałem umowę przekazania organów, które były w sali Bogusława w Zamku dla naszej Bazyliki. Jest to duży dar, za który serdecznie dziękujemy. Nowa szafa, instalacja i konieczny remont wyniesie ok. 350 tys. zł. (Nowe organy to kwota minimum 1,2 miliona zł). Jest to dla naszej parafii wielka inwestycja. Mam nadzieję, że dzięki wspólnemu wysiłkowi parafian i życzliwych ludzi podołamy temu zadaniu. Bardzo bym się cieszył, gdyby nowe organy zagrały na odpust 2017 roku. Będziemy prosili o pomoc na miarę osobistych możliwości.

5. Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w Archidiecezjalnych Dniach Młodych w Barlinku w dniach: 1-3.05.2016 r. Koszt: 90 zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii, u ks. Pawła.

6. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych w środę, 20.04.2016 r. Grupa dzieci, które przyjmą I Komunię 15.05. spotyka się o 16:00, zaś grupa z 22.05. o 16:45 w Sali katechetycznej.

7. Zebranie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę, 24.04.2016r. po Mszy Świętej o 13:30. Obecność obowiązkowa.

8. Rocznica I Komunii Świętej będzie 22.05.2016r. Bliższe informacje u ks. Pawła.

9. Organizujemy pielgrzymkę na Białoruś w dniach od 12 – 16 września.( konsekracja kościoła św. Józefa w Brześciu) Koszt 1.200 zł. Chętnych prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Więcej informacji u ks. proboszcza. Program pielgrzymki do zabrania w zakrystii i na plakacie.

10. Dziś, naszymi ofiarami do puszek wspieramy fundusz Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016.

11. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary składane na potrzeby Bazyliki i naszej parafii. Wdzięczność wyrażamy w codziennej kapłańskiej modlitwie.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech Boże błogosławieństwo uzdolni nas do wsłuchiwania się w głos Chrystusa, który jako najlepszy Pasterz prowadzi nas do zbawienia.