Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 03.04.2016 R.

1. Przeżywając dzisiaj uroczystość Bożego Miłosierdzia, warto postawić sobie pytania: czy staramy się wierzyć i ufać Bogu w każdej sytuacji? Czy wierzymy i ufamy Bogu zwłaszcza wtedy, gdy jest nam ciężko i przychodzi nam dźwigać ciężar nieszczęść, kłopotów, krzyża? Pamiętajmy, że niewiara i nieufność bardzo ranią przepełnione miłosierdziem Serce Jezusa. Nie bądźmy niedowiarkami. Nie traćmy ufności w nieskończone miłosierdzie Boże. Niech najczęstszą naszą modlitwą będzie modlitwa „Jezu ufam Tobie”. Chrystus miłosierny patrzy dziś na nas z miłością. Odpowiedzmy więc na Jego miłość do nas naszą miłością, odnawiając dziś wiarę i ufność w Jego nieskończone miłosierdzie.

2. Dziś po adoracji poprzez oddanie czci relikwiom św. S. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki prosimy o ich wstawiennictwo u Boga o dar Bożego Miłosierdzia dla nas i naszych bliskich.

3. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Podczas Mszy św. o godz. 15:oo i 18:oo będziemy mogli podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

4. Dziś rozpoczyna się 72. Tydzień Miłosierdzia. Jego zasadniczym celem jest niesienie pomocy chorym, samotnym i ludziom potrzebującym. Tydzień Miłosierdzia jest szkołą chrześcijańskiej formacji serca, podkreśla duchowy wymiar dobroczynności, staje się sposobnością do dawania świadectwa i dzielenia się dobrami duchowymi i materialnymi z innymi. Dzisiaj po każdej Mszy św. składając swój dar do puszek Caritas wspieramy działalność Caritas naszej Archidiecezji.

5. Spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych w środę, 06.04.2016 r. o godz. 17:00.

6. W pierwszy czwartek miesiąca Msza Święta o święte powołania o godz. 18:00. Szczególnie zapraszamy członków służby liturgicznej i ich rodziny.

7. Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w Archidiecezjalnych Dniach Młodych w Barlinku w dniach: 1-3.05.2016 r. Koszt: 90 zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii, u ks. Pawła.

8. Spotkanie dla ludzi młodych w ramach duchowych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 w czwartek o 19:00 w sali katechetycznej.

9. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

12. Katedra organizuje wyjazd na obchody 1.050. rocznicy chrztu Polski do Poznania w dniu 16.04.2016 r. Więcej informacji na plakacie i u ks. Michała tel. 509 609 223.

Dziś niedziela adoracyjna, klęknijmy przed Panem i prośmy o miłosierdzie dla nas, naszych rodzin, Polski i świata całego.