Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY - 28.03.2016 R.

1. Od Wielkiego Piątku do drugiej niedzieli po Wielkanocy - odprawiamy NOWENNĘ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO, która w naszej Bazylice jest codziennie o godzinie 15:00. Serdecznie zapraszamy na wspólną modlitwę, aby uprosić miłosierdzie dla nas i naszych bliskich.

2. W pierwszy piątek miesiąca wystawienie Najświętszego Sakramentu przez cały dzień i możliwość spowiedzi św. od 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo –19:oo. Całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa w najbliższy piątek. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz.21:oo. Zapraszamy do modlitwy.

3. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo. Msza św. Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo i bezpośrednio po Niej wymiana tajemnic różańcowych w sali katechetycznej. Po Mszy św. o godz. 18:oo Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski.

4. W najbliższą niedzielę, która w liturgii nazwana jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego po każdej Mszy św. będzie można oddać cześć relikwiom Świętej Siostry Faustyny. Całując lub dotykając czyniąc znak Krzyża św. z pobożnością relikwie, prosimy świętą o wstawiennictwo u Boga.

5. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, które przeznaczone są w połowie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

Trwając w radości świątecznej, umocnieni Słowem i Ciałem Chrystusa idźmy i głośmy, że Jezus żyje, że prawdziwie zmartwychwstał jak zapowiedział. Alleluja!!! Trwając w tym radosnym świętowaniu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.