Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 21. 02. 2016 R.

1. W poniedziałek wspominamy święto Katedry Świętego Piotra Apostoła.

2. Jak co roku, w II niedzielę Wielkiego Postu pamiętamy o polskich misjonarzach pracujących w 94 krajach świata, Są oni świadkami prawdy, że Bóg jest Miłością i kocha każdego człowieka bez wyjątku. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, postu, solidarności z misjonarzami. Dziś też po każdej mszy św. możemy złożyć swoją ofiarę na misje. Ofiary zbierają członkowie Rady Parafialnej. Wspomóżmy tych, którzy głoszą słowo Boże w krajach, gdzie bardzo jest wielki głód Ewangelii. Prosimy o hojność serca.

3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:00. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 9:30; 15:30 i 18:30, dla dzieci o godz. 17:oo i dla młodzieży o godz. 19:30. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możemy oddać cześć relikwiom bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

5. Zwracamy się z uprzejmą prośbą o noclegi dla pielgrzymów w dniach 20 – 25. lipca 2016 r. podczas dni w diecezji poprzedzających spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie. Prosimy o pobranie „Deklaracji noclegowych” w zakrystii i wypełnione również prosimy o dostarczenie do zakrystii. Więcej informacji u ks. Pawła lub ks. proboszcza.

6. W najbliższy piątek i sobotę, tj. 26 i 27.02. odbędzie się zbiórka makulatury na misje. Przekazując makulaturę wspomagasz misjonarzy.

7. W piątek, 26 lutego przypada dzień urodzin i imienin ks. proboszcza. Msza św. w intencji jubilata i solenizanta o godz. 18:oo. Podczas tej Mszy św. ks. proboszcz poświęci kolejną figurę apostoła, św. Szymona. Prosimy o modlitwę i zapraszamy do uczestnictwa.

8. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy. W modlitwie prosimy Pana, by wynagrodził każdy gest pomocy.

9. Zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę, 28.02.2016r. po Mszy Świętej o godz. 13:30.

10. Od IV niedzieli Wielkiego Postu, od 6 marca do V niedzieli Wielkiego Postu, 13 marca br, będą w naszej parafii Misje z racji Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Módlmy się, by to był czas łaski dla naszej Rodziny Parafialnej i wszystkich przyjaciół naszej Bazyliki.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

12. Ks. proboszczowi oraz wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dar Bożego błogosławieństwa, które otrzymujemy przez ręce kapłana, niech zostanie przez nas przyjęty z wiarą i pomoże nam pośród trudów tygodnia wypełnić zobowiązania, które dobrowolnie przyjęliśmy.