Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA ŚRODĘ POPIELCOWĄ - 10. 02. 2016 R.

1. Dziś, w Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 7:00; 9:00. 12:00; 15:00; 18:00 i 19:30. .

2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: . Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:00. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 9:30; 15:30 i 18:30, dla dzieci o godz. 17:oo i dla młodzieży o godz. 19:30. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. Jutro, we wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, 11 lutego, obchodzimy XXI Światowy Dzień Chorego. Na Mszach św. o godz. 15:oo i 18:oo udzielimy ludziom chorym i w podeszłym wieku Sakramentu Chorych. Przypominamy, że sakramenty przyjmujemy w stanie łaski uświęcającej.

4. Tablice upamiętniające Rok Miłosierdzia na których są wypisane uczynki miłosierne co do ciała i duszy odsłoni i poświni w najbliższą niedzielę, 14 lutego o godz. 10:30 J. E. ks. abp Andrzej Dzięga. Zapraszamy do udziału w tej szczególnej uroczystości.

5. Od dziś do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie trwają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą współpracą z Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa”.

Przez post i szczery żal nad każdym grzechem mamy całym sercem nawracać się do Boga. Na ten niełatwy czas intensywnej pracy nad sobą przyjmijmy Boże błogosławieństwo.