Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 07. 02. 2016 R.

1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna trwający 40 dni Wielki Post. Post jest jednym z elementów pokuty. Już w starożytności na znak pokuty posypywano sobie galowy popiołem .Obrzęd ten u chrześcijan nadal stanowi początek wielkopostnego okresu. Kapłani posypują głowy popiołem mówiąc: „Z prochu powstałeś i w proch się obrócisz” lub „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Przypominają, jak szybko mija życie. Spróbujmy w tym szczególnym dniu wszyscy uczestniczyć we Mszy świętej, aby w ten sposób rozpocząć w swoim życiu duchowym wzmożoną pracę nad sobą, zmierzającą do nawrócenia i zbliżenia się do Boga miłosiernego. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Msze św. w naszej Bazylice o godz.: 7:oo; 9:oo; 12:oo. 15:oo. 18:oo i 19:30.

2. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: . Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:00. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 9:30; 15:30 i 18:30, dla dzieci o godz. 17:oo i dla młodzieży o godz. 19:30. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. We wspomnienie liturgiczne Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, 11 lutego, będzie obchodzony XXI Światowy Dzień Chorego. Na Mszach św. o godz. 15:oo i 18:oo udzielimy ludziom chorym i w podeszłym wieku Sakramentu Chorych. Przypominamy, że sakramenty przyjmujemy w stanie łaski uświęcającej.

4. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom św. Joanny Beretty Mola.

5. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:oo.

6. Dziś po każdej Mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla ludzi bidnych i rodzin wielodzietnych. Pomoc przekazana dla biednych jest aktem miłosierdzia.

7. Za ofiary składane na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy.

8. Jeszcze raz prosimy o noclegi dla pielgrzymów w dniach 20 – 25. lipca 2016 r. podczas Dni w Diecezji poprzedzających spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie. Prosimy o pobranie „Deklaracji noclegowych” w zakrystii i wypełnione również prosimy o dostarczenie do zakrystii. Więcej informacji u ks. Pawła lub ks. proboszcza.

9. 15.02.2016r. o godz. 20:00 w naszej Bazylice zagoszczą symbole Światowych Dni Młodzieży: Krzyż i ikona Maryi, następnie w procesji zostaną przeniesione do katedry. W piątek, 12.02.2016r. po Drodze Krzyżowej dla młodzieży spotkanie organizacyjne dla wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w organizację tego przedsięwzięcia. Zapraszamy szczególnie służbę liturgiczną, Duszpasterstwo Młodzieży, kandydatów do bierzmowania i wszystkich młodych naszej parafii.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem i Jemu zawierzmy nasze serca, nasze rodziny i nadchodzący czas Wielkiego Postu.