Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 24. 01. 2016 R.

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – nawrócenie św. Pawła; we wtorek – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów; w środę – bł. Jerzego Matulewicza, biskupa;; w czwartek –św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła.

2. Jutro, tj. 25 stycznia kończy się Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijaństwa. Uroczyste zakończanie modlitw pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi w bazylice katedralnej o godz. 19:oo. Zapraszamy.

3. Jutro odstani dzień wizyty duszpasterskiej – kolędy. Osoby, które z różnych przyczyn nie mogły przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, mogą to uczynić w najbliższych dniach. Dni dodatkowej kolędy: 25, 26 i 27 stycznia od godz.. 16:00. Prosimy o zgłoszenia w zakrystii i biurze parafialnym. Program kolędy wywieszony jest w gablocie (tu przeczytać program).

4. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00.

5. Spotkanie opłatkowe Rady Parafialnej w najbliższy piątek o godz. 19:30 - zapraszamy.

6. W każdy piątek Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia w naszej Bazylice wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16:oo – 17:oo. Możliwość spowiedzi św. od 15:oo- 19:oo. Korzystajmy z otwartego skarbca Kościoła.

7. Kalendarze parafialne na rok 2016 można jeszcze nabywać w zakrystii.

8. Za ofiary kolędowe i składane na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy.

9. Wyjazd na ferie dla dzieci i młodzieży do kolebki chrześcijaństwa w Polsce. W programie Poznań, Gniezno i dodatkowo Pniewy. Termin: 30.01. – 01.02. 2016r. Koszt: 275 zł. Cena obejmuje: transport, noclegi, pełne wyżywienie, bilety wstępu, ubezpieczenie. Serdecznie zapraszamy! Zapisy do dzisiaj. Więcej informacji u ks. Pawła. Zebranie dla rodziców dzieci udających się na wyjazd w poniedziałek 25.01.2016r. o godz. 19:30 w sali katechetycznej.

10. Koncert kolęd scholii dziecięcych z naszej parafii i z parafii pw. św. Stanisława Kostki dziś po Mszy św. o godz. 13:30 w naszej Bazylice.

11. Koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego „Cantate Deo” dziś po Mszy Świętej o 15;00.

12. Ponawiamy prośbę o noclegi dla pielgrzymów w dniach 20 – 25. lipca 2016 r. podczas Dni w Diecezji poprzedzających spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie. „Deklarację noclegową” można pobrać w zakrystii. Więcej informacji u ks. Pawła lub ks. proboszcza.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Idźmy wraz z Chrystusem ubogim głosić dobrą nowinę, więźniom wyzwolenie, a niewidomym przejrzenie. Niech nas umacnia w tym Boże błogosławieństwo.