Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 17. 01. 2016 R.

1. Dzisiaj przypada Dzień Judaizmu w Kościele katolickim. Jago celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko-żydowskiego, a także modlitwa i refleksja nad związkami obu religii.

2. Jutro, tj. 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Zjednoczenie Chrześcijaństwa i potrwa do 25 stycznia br. W naszych modlitwach prośmy Boga o łaskę jak najszybszego zjednoczenia chrześcijan, aby wspólnie jednym głosem chwalili Boga i byli mu wierni. Modlitwa ekumeniczna w naszej Bazylice 20 stycznia o godz. 19:oo. Zapraszamy.

3. Trwa wizyta duszpasterska, kolęda. Jest to spotkanie duszpasterzy z parafianami i wspólna modlitwa całej rodziny, dlatego prosimy, o ile to możliwe, aby na kolędzie byli obecni wszyscy domownicy. Uprzejmie informujemy, że ofiary kolędowe zgodnie z dekretem ks. arcybiskupa metropolity przeznaczone są: w 1/3 na cele Archidiecezji, 1/3 na cele parafii i 1/3 dla kapłanów odbywających kolędę. Program kolędy wywieszony jest w gablocie (tu przeczytać program).

4. Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

5. W czwartek Dzień Babci, a w piątek Dzień Dziadka. Pamiętajmy w indywidualnych modlitwach o naszych babciach i dziadkach, którym tak wiele zawdzięczamy.

6. Kalendarze parafialne na rok 2016 można jeszcze nabywać w zakrystii.

7. Za ofiary kolędowe i składane na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy.

8. Wyjazd na ferie dla dzieci i młodzieży do kolebki chrześcijaństwa w Polsce. W programie Poznań, Gniezno i dodatkowo Pniewy. Termin: 30.01. – 01.02. 2016r. Koszt: 275 zł. Cena obejmuje: transport, noclegi, pełne wyżywienie, bilety wstępu, ubezpieczenie. Serdecznie zapraszamy! Zapisy i więcej informacji u ks. Pawła.

9. Koncert kolęd scholi dziecięcych z naszej parafii i z parafii pw. św. Stanisława Kostki w niedzielę, 24.01.2016r. po Mszy Świętej o g. 13:30 w Bazylice.

10. Koncert kolęd w wykonaniu chóru parafialnego „Cantate Deo” w niedzielę, 24.01.2016r. po Mszy Świętej o 15;00.

11. Ogłaszamy nabór do chóru parafialnego. Próby w czwartki o 18:00 w sali parafialnej. Zapraszamy zarówno panie jak i panów, wiek nie gra roli. Nie trzeba znać nut!

12. Pomawiamy prośbę o noclegi dla pielgrzymów w dniach 20 – 25. lipca 2016 r. podczas Dni w Diecezji poprzedzających spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie. „Deklarację noclegową” można pobrać w zakrystii. Więcej informacji u ks. Pawła lub ks. proboszcza.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Idźmy dzielić się z innymi modlitwą i dobrymi uczynkami. Niech pomoże nam w tym Boże błogosławieństwo.