Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO - 10. 01. 2016 R.

1. W niedzielę Chrztu Pańskiego mocniej uświadamiamy sobie zobowiązania, które wynikają z przyjętego Sakramentu Chrztu. Chrzest jest dla nas „otwarciem nieba i zasłuchaniem się w głos Ojca słyszany z nieba: To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie”. Zadaniem każdego i każdej nas jest budowanie wiary na fundamencie sakramentu chrztu św.

2. Dnia 17. stycznia, tj. w niedzielę, przypada Dzień Judaizmu w Kościele katolickim.

3. Od poniedziałku, tj. 18 stycznia br. rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan i potrwa do 25 stycznia br.

4. Trwa wizyta duszpasterska, kolęda. Jest to spotkanie duszpasterzy z parafianami, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego prosimy, o ile to możliwe, aby na kolędzie byli obecni wszyscy domownicy. Uprzejmie informujemy, że ofiary kolędowe zgodnie z dekretem ks. arcybiskupa metropolity przeznaczone są: w 1/3 na cele Archidiecezji, 1/3 na cele parafii i 1/3 dla kapłanów odbywających kolędę. Program kolędy wywieszony jest w gablocie (tu przeczytać program).

5. We wtorek, tj. 12 stycznia przypada dzień imienin ks. Arkadiusza Skwary. Msza św. imieninowa o godz. 18:00. Niech nasza obecność i modlitwa będzie wyrazem wdzięczności za posługę ks. Arkadiusza w naszej wspólnocie.

6. Msza św. o świętość rodzin w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom św. Joanny Beretty Mola.

7. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w piątek po Mszy św. o godz. 15:00. Zapraszamy do rozważania zbawczej męki naszego Zbawiciela.

8. Kalendarze parafialne na rok 2016 można jeszcze nabywać w zakrystii.

9. Parafialny Zespół Caritas w ostatnią niedzielę zebrał do puszek kwotę 690 zł. Za przekazaną pomoc, za ofiary kolędowe i składane na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy.

10. Jasełka w wykonaniu dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 61 dziś po Mszy św. o godz.. 13:30.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Umocnieni Bożym błogosławieństwem, idźmy realizować drogę świętości, do której zostaliśmy powołani na mocy chrztu św.