Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ PO NARODZENIU PAŃSKIM - 03. 01. 2016 R.

1. W środę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele poświęcamy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + K + M, dodając cyfry Roku Pańskiego, ale co tłumaczymy jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Msze św. w naszej Bazylice według porządku niedzielnego. W uroczystość Objawienia Pańskiego nie ma kolędy. Wszyscy jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa we Mszy św.

2. Trwa wizyta duszpasterska, kolęda, która jest to spotkaniem duszpasterzy z wiernymi, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego prosimy, aby na kolędzie – o ile to możliwe – byli wszyscy domownicy. Prosimy , aby stół był nakryty białym obrusem,. Na stole stawiamy: krzyż, świece, Pismo Święte, naczynie z wodą święconą i kropidło.

3. Program kolędy wywieszony jest w gablocie.(tu przeczytać program kolędy).

4. Kolęda w sobotę i niedzielę rozpoczynamy od godz. 15:oo, w inne dni od godz. 16:oo.

5. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego.

6. Jerycho modlitewne w naszej Bazylice trwa do 4 stycznia do godz. 19:oo.

7. Kalendarze na rok 2016, album „Bazylika św. Jana Chrzciciela”, książkę o św. Janie Pawle II „Pamięć i wdzięczność na Pomorzu Zachodnim” można nabywać w zakrystii.

8. Parafialny Zespół Caritas zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla ludzi biednych i rodzin wielodzietnych. W Jubileuszowym Roku Miłosierdzia umiejmy świadczyć miłosierdzie.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która wyłożona jest na stoliku pod chórem.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Umocnieni mocą błogosławieństwa Bożego, podejmijmy codzienny trud rozpoznawania Boga w świecie, który nas otacza.