Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY - 27.12.2015 R.

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – Świętych Młodzianków Męczenników; we wtorek – św. Tomasza Becketa, biskupa męczennika; w sobotę – św. Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła.

2. W czwartek zakończenie roku 2015. W ostatni dzień roku, zapraszamy na Mszę św. oraz nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne na godz. 18:oo. Na zakończanie roku 2015 podczas Mszy św. złożę sprawozdanie duszpasterskie i ekonomiczne naszej parafii.. Jest to ostatni czwartek miesiąca, zakończanie roku połączymy z modlitwą w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego. Odpust zupełny zyskuje każdy, kto po spełnieniu zwykłych warunków, pobożnie i publicznie odmówi w ostatni dzień roku hymn „Ciebie Boga wysławiamy”

3. Nowy Rok Pański 2016 będziemy witali w naszej Bazylice Mszą św. o północy. Zapraszamy do uczestnictwa. Msze św. w Nowy Rok według porządku niedzielnego.

4. W Nowy Rok, 1 stycznia przypada pierwszy piątek miesiąca. Z racji Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia zapraszamy na czuwanie przed Najświętszym Sakramentem od godz. 16:oo – 17:oo z. Spowiedź podczas wszystkich Mszy św.

5. Jerycho Różańcowe w naszej Bazylice trwać będzie od 1 – 4 stycznia. Zapraszamy do modlitwy i czuwania

6. W pierwszą sobotę od godz. 9:oo odwiedzimy chorych w ich domach. Msza św. Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo. Po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej i wymiana tajemnic różańcowych. Po Mszy św. o godz. 18:oo nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski.

7. Wizyta duszpasterska, kolęda, jest to spotkanie duszpasterzy z wiernymi, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego prosimy, aby na kolędzie – o ile to możliwe – byli wszyscy domownicy. Prosimy , aby stół był nakryty białym obrusem,. Na stole stawiamy: krzyż, świece, Pismo Święte, naczynie z wodą święconą i kropidło.

8. Odwiedziny duszpasterskie, kolędę w naszej parafii rozpoczniemy od 2 stycznia 2016 r. Kolęda w sobotę i niedzielę od godz. 15:oo, w inne dni od godz. 16:oo. Program kolędy wywieszony jest w gablocie. (Przeczytać program na najbliższe dni).

9. Kalendarze na rok 2016, album „Bazylika św. Jana Chrzciciela”, książkę o św. Janie Pawle II „Pamięć i wdzięczność na Pomorzu Zachodnim” można nabywać w zakrystii.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Pociągnięci przykładem życia Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, starajmy się stanowić jedno we wzajemnym poszanowaniu i miłości. Niech szczególną pomocą ku temu będzie dar Bożego błogosławieństwa.