Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU - 20.12.2015 R.

1. Jeszcze tylko cztery dni Msza św. roratnia ku czci NMP o godz. 6:oo. Msza św. adwentowa dla dzieci: poniedziałek, wtorek i środę o godz. 17:oo. Czy przynajmniej jeden raz uczestniczyłeś w tej szczególnej Eucharystii ?

2. Spowiedź św. we wtorek i środę od godz. 6:oo – 8:oo i od 15:oo – 19:oo, w czwartek od godz. 6:oo – 16:oo. Prosimy, nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie godziny.

3. W wigilię, tj. 24.grudnia. Msze św. tylko rano o godz. 6:oo i 7:oo. Nie ma Mszy św. o godz. 15:oo i 18:oo O godz. 15:oo Koronka do Miłosierdzia Bożego.

4. W czwartek wigilia Bożego Narodzenia. Przeżywajmy wigilię zgodnie z tradycją katolicką, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne powinny być potrawami postnymi, nie spożywajmy alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem (oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny), zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo Święte . Wieczerzę zaczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Następnie najstarsza osoba odczytuje fragment Ewangelii o narodzeniu Jezusa. Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą „Ojcze nasz” oraz za zmarłych „wieczny odpoczynek”. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia.

5. Pasterki w naszej Bazylice będą sprawowane o godz. 22:oo i 24:oo.

6. Msze św. w uroczystość Bożego Narodzenia oraz w II dzień świąt tj. 26. grudnia św. Szczepana według porządku niedzielnego.

7. W ostatnią niedzielę Parafialny Zespól Caritas zebrał do puszek kwotę 1.021 zł. z przeznaczeniem na paczki świąteczne. Za przekazaną pomoc z serca dziękujemy. W kruchcie Bazyliki Caritas rozprowadza: świece wigilijne, kartki świąteczne, mikołaje czekoladowe, album „Bazylika św. Jana Chrzciciela”, książkę Jan Paweł II w Szczecinie oraz kalendarze parafialne na rok 2016. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich i potrzebujących. Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne. Książki i kalendarze mogą być pięknym prezentem świątecznym

8. W tygodniku „Niedziela” jest płyta o św. Janie Pawle II „Santo Subito” w cenie 10 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa.

Posileni słowem i Ciałem Chrystusa, starajmy się przygotować jak najlepiej duchowo do Świąt Bożego Narodzenia. Niech nas wspiera Boże Błogosławieństwo.