Dziś czwartek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ ADWENTU - 29.11.2015 R.

1. Dziś rozpoczynamy czas Adwentu, przygotowania na powtórne przyjście Pana. Na sumie poświęcimy opłatki wigilijne, które można będzie nabywać w Caritasie i zakrystii.

2. Jutro rozpoczynamy adwentowe Msze św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, tzw. roraty. W naszej Bazylice Msza św. roratnia o godz.6:oo, Msza św. adwentowa dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:oo. Zapraszamy dzieci z lampionami i wszystkich parafian do uczestnictwa w nich.

3. Dziś po Mszy Świętej o godz. 13:30 zebranie rodziców pierwszokomunijnych.

4. Od 1 – 4 grudnia zapraszamy do naszej Bazyliki na Jerycho różańcowe. Jerycho kończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21:oo. W pierwszą środę po Mszy św. o godz. 18:oo zapraszamy do czuwania i modlitwy członków Kół Żywego Różańca.

5. Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz.17:oo. Po Eucharystii spotkanie z Liturgiczną Służbą Ołtarza i z młodzieżą.

6. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość spowiedzi św. od godz. 7:oo – 8:oo oraz od 15:oo – 19:oo.

7. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:oo. Msza św. Kół Żywego Różańca o godz. 15:oo, po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej. Po Mszy św. o godz. 18:oo nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi i Różaniec Fatimski. Zapraszamy.

8. W ostatnią niedzielę młodzież naszej parafii zebrała do puszek kwotę 978 zł. z przeznaczeniem na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Za udzielone wsparcie z serca dziękujemy.

9. Zwracamy się do rodzin naszej parafii z gorącą prośbą o otwarcie swoich domów i ugoszczenie pielgrzymów w dniach 20 – 25. lipca 2016 r. podczas Dni w Diecezji poprzedzających spotkanie z Ojcem Świętym w Krakowie. „Deklarację noclegową” można pobrać w zakrystii. Więcej informacji u ks. Pawła lub ks. proboszcza.

10. W kruchcie Bazyliki Caritas naszej parafii rozprowadza: świece wigilijne, kartki świąteczne, mikołaje czekoladowe, jubileuszowe wydanie albumu „Bazylika św. Jan Chrzciciela” oraz kalendarze parafialne na rok 2016. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich i potrzebujących. Do kosza można składać produkty na paczki świąteczne.

11. Za tydzień II niedziela Adwentu, już od wielu w tę niedzielę ofiarami do puszek wspieramy akcję „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”. Naszej pomocy oczekują pasterze, kapłani, siostry zakonne ora liczne zastępy ludzi spragnionych wiary i miłości od Boga i przyjaźni do ludzi.

12. Taca dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na budujące się kościoły. Za dar serca składamy „Bóg zapłać”.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

14. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia obfitego Bożego błogosławieństwa.

Przygotowując się na przyjęcie Wcielonego Słowa, które zaprasza nas do wiry i miłości, pozwólmy się ukształtować na Jego podobieństwo. Przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo, które nas do tego uzdolni.