Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 13. 09. 2015 R.

1. Jutro święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Krzyż to znak naszego zwycięstwa, znak chrześcijaństwa. Wywyższenie na krzyżu zapowiada wywyższenie Wniebowstąpienia. Królestwo Boże będzie ostatecznie utwierdzone przez krzyż Chrystusa.

2. W tym tygodniu w liturgii czcimy ponadto: we wtorek Najświętszą Maryję Panną Bolesną; w środę – Korneliusza, papieża, i Cypriana, biskupa, męczenników; w piątek – św. Stanisława Kostkę, zakonnika. W piątek po każdej Mszy św. będzie można oddać cześć relikwiom św. Stanisława Kostki.

3. Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

4. W najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15:oo Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego, zapraszamy.

5. Msza św. dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania o godz. 10:30, Msza św. dla dzieci o godz. 13:30. Zapraszamy !

6. Rozpoczynamy zapisy dzieci do I spowiedzi i Komunii świętej. Rodziców, którzy pragną, by ich dziecko przystąpiło do tych sakramentów prosimy o zgłaszanie się do zakrystii, do ks. Pawła do końca września.

7. Ludzi młodych, którzy chcą pogłębić swoją wiarę, poszukują odpowiedzi na nurtujące pytania zapraszamy w czwartki na godz. 19.00 do sali katechetycznej w domu parafialnym na modlitwę i spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży. Więcej informacji u ks. Pawła.

8. Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę przypada w dniach 25/26 września br. Organizujemy wyjazd w dniach od 24 do 26 września. W programie: Rokitno, Ląd Licheń, Częstochowa, Gidle i powrót do Szczecina. Na trasie pielgrzymki przewidziane są dwa noclegi: w Licheniu ze śniadaniem i w Domu Pielgrzyma w Częstochowie. Koszt wyjazdu 250 zł. Prosimy o zapisy w zakrystii, jeszcze są wolne miejsca

9. W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 800 zł. Za przekazaną pomoc i za wszystkie ofiary składane na potrzeby Bazyliki i naszej wspólnoty parafialnej serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w codziennej modlitwie.

10. W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali KUL i WT US.

11. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w piątek o godz. 19:30.

12. Zostały wydrukowane karty zobowiązujące do modlitwy za Ojczyznę. Jeżeli stać Cię na jedno Zdrowaś Maryjo w intencji Ojczyzny, weź kartę i codziennie módl się. Jeżeli znajdziesz czas, zapraszamy na Mszę św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w ostatni czwartek miesiąca o godz. 18:oo. Po Mszy św. podejdź do ołtarza i odbierz kartę!

13. Procesja Fatimska, dziś po Mszy św. o godz. 18:oo, zapraszamy do uczestnictwa.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

15. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech Boże błogosławieństwo oczyści nasze serca z dominowania nad innymi, a uzdolni nas do umiłowania woli Boga.