Dziś wtorek , 23 kwietnia 2024 r. imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 16. 08. 2015 R.

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Jacka, kapłana; w czwartek – św. Bernarda, opata, Doktora Kościoła; w piątek – św. Piusa X, papieża; w sobotę – Najświętszą Maryję Pannę Królową.

2. Czas wakacji i urlopów wykorzystajmy dla wypoczynku, ale również dla pogłębienia więzi rodzinnych i więzi z Bogiem. Pamiętajmy o obowiązku uczestniczenia w niedzielnej Mszy św.

3. Trwa miesiąc trzeźwości. Bardzo prosimy o podjęcie apelu skierowanego do nas przez biskupów i powstrzymanie się od picia alkoholu.

4. W środę, 19 sierpnia przypada rocznica objawień Pani Fatimskiej. Nowenna, Msza św. i procesja różańcowa w naszej Bazylice rozpocznie się o godz. 18:00. W tym miesiącu pójdziemy ulicami: Bogurodzicy, św. Wojciecha, Jagiellońską, Plac Lotników, Al. Papieża Jana Pawła II, Plac Grunwaldzki, Piłsudskiego, Al. Wyzwolenia, Niepodległości i Bogurodzicy wrócimy do Bazyliki. Uroczystości przewodniczył będzie J. E. Ks. Biskup prof. Henryk Wejman, biskup pomocniczy Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji. Do udziału wszystkich zapraszamy.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Umocnieni w miłości przez słowo Pana i posileni pokarmem nieśmiertelności, przyjmujmy Boże błogosławieństwo i z ufnością podejmijmy nasze codzienne zadania.