Dziś czwartek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 19. 07. 2015 R.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. Czesława, kapłana; w środę – św. Marię Magdalenę; w czwartek – św. Brygidę, zakonnicę, patronkę Europy; w piątek – św. Kingę, dziewicę; w sobotę – św. Jakuba, apostoła.

2. W czasie naszych urlopów i wypoczynku wakacyjnego pamiętajmy o Panu Bogu, o uczestnictwie w niedzielnej Mszy świętej, ale też o godnym zachowaniu i odpowiednim stroju w kościele.

3. Pod hasłem „Kierowcy solidarni z misjonarzami” od przyszłej niedzieli rozpoczyna się Tydzień św. Krzysztofa. W tym czasie prowadzona będzie zbiórka na zakup środków transportu dla misjonarzy oraz promowane będą zasady bezpiecznej jazdy. Dzień wspomnienia św. Krzysztofa, 25 lipca, już po raz dziesiąty obchodzony będzie jako Ogólnopolski Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Poświęcenie pojazdów w sobotę po Mszy św. o godz. 15:00 i 18:00. Na życzenie będzie można również poświęcić pojazd w niedzielę 26. lipca po każdej Mszy św.

4. Na fundusz Światowych Dni Młodzieży w Krakowie została zebrana kwota 538 zł. Za wsparcie inicjatywy papieża Franciszka z serca dziękujemy.

5. Od 25. lipca wyrusza Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wzorem lat ubiegłych możemy złożyć swoje intencje i wspomóc młodych ludzi, którzy pragną iść do tronu Jasnogórskiej Pani, ale niejednokrotnie nie mają funduszy na pokrycie kosztów. Opłata jednego pielgrzyma wynosi 150 zł. Zachęcamy do niesienia pomocy. Ofiary można składać w zakrystii i biurze parafialnym. W dniu 28. lipca ok. godz. 13:30 będziemy gościli uczestników Szczecińskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę na obiedzie. Kto może niech przyniesie ciasto.

6. Trwają prace przy konserwacji i renowacji figury św. Ottona. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii i zapewniamy o wdzięcznej pamięci w modlitwie.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

8. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Jedynie człowiek zdolny do skupienia może usłyszeć słowo Boże, czyli zrozumieć je, przyjąć i dać świadectwo. Abyśmy stali się prawdziwie skutecznymi uczniami Chrystusa, świadczącymi czynem i słowem o swoim Pasterzu, przyjmijmy Boże błogosławieństwo.