Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 05. 07. 2015 R.

1. Nasze dzisiejsze spotkanie z Chrystusem w Eucharystii i przyjęcie Komunii św. jest naszym zadośćuczynieniem i zjednoczeniem z tym, który nas nie odrzuca, ale zawsze czeka na każdego człowieka, „aby się nawrócił i miał życie”. Mocy Boga możemy doświadczyć w momentach naszej słabości i grzechu. Gdy myślimy, że On nas opuścił, On jest najbliżej nas.

2. Trwają wakacje. Niech staną się one okazją do pogłębienia wiary, przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno tej ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z ans, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy świętej.

3. Serdecznie witamy w naszej Rodzinie Parafialnej ks. mgr. Arkadiusza Skwarę. Pełniąc funkcję kapelana więziennictwa, przybywa do nas w charakterze pomocy duszpasterskiej.. Cieszymy się, że z woli ks. arcybiskupa ks. Arkadiusz wzmocni naszą kapłańską posługę w tej parafii. Przyjmijmy ks. Arkadiusza życzliwie i obejmijmy go naszą osobistą i wspólną modlitwą.

4. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:00.

5. W najbliższy piątek, Mszą św. o godz. 21:00 rozpocznie się całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do modlitwy i czuwania.

6. Od 25. lipca wyrusza Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wzorem lat ubiegłych możemy złożyć swoje intencje i wspomóc młodych ludzi, którzy pragną iść, ale niejednokrotnie nie mają funduszy na pokrycie kosztów. Opłata jednego pielgrzyma wynosi 150 zł. Zachęcamy do niesienia pomocy. Ofiary można składać w zakrystii i biurze parafialnym.

7. W przyszłą niedzielę Mszą św. dziękczynną o godz. 10:30 zakończy się 20. Jubileuszowy Flis Odrzański. Podczas tej Mszy św. zostanie poświęcona figura św. Jakuba Starszego, apostoła, jako wotum wdzięczności za szczęśliwie odbyte flisy. Jest to fundacja Flisaków i Urzędu Marszałkowskiego. Za ten dar dla naszej Bazyliki serdecznie dziękujemy.

8. Dziś po każdej Mszy św. Caritas naszej parafii zbiera ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla ludzi biednych. Kto może, niech wspomaga, ufając, że radosnego dawcę miłuje Pan.

9. W uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła na tacę została zebrana kwota 850 zł. Za przekazaną pomoc na cele Stolicy Apostolskiej i wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy i zapewniamy o wdzięcznej pamięci w modlitwie.

10. W przyszłą niedzielę ofiarami do puszek będziemy wspierali organizację Światowych Dni Młodych.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna, klęknijmy przed Panem i prośmy o błogosławieństwo dla tych co wypoczywają i tych którzy pracują.