Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO - 24.05.2015 R.

1. Dziś w naszej parafii uroczystość I Komunii św. o godz. 10:00. Nabożeństwo dziękczynne dla dzieci, które dziś po raz pierwszy uczestniczyły w Eucharystii oraz ich rodzin dziś o godz. 16:00. Po wspólnej modlitwie dzieci otrzymają pamiątkowy poświęcony obrazek. „Biały Tydzień” od poniedziałku do piątku: nabożeństwo majowe o godz. 17:30 i Msza święta o godz. 18:00. Zapraszamy nie tylko dzieci, lecz także wszystkich parafian do włączenia się w ten akt uwielbienia i dziękczynienia Bogu za dar Eucharystii.

2. Jutro uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, głównej Patronki naszej Archidiecezji.

3. W tym tygodniu w liturgii czcimy: we wtorek – św. Filipa Nereusza, kapłana; w czwartek – Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana; w piątek – św. Urszulę Ledóchowską, dziewicę.

4. We wtorek Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych matkach, módlmy się o ich zdrowie i pomyślność, dla zamarłych matek prośmy o łaskę zbawiania.

5. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00. Jest to 34. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego. Po Mszy św. złożymy kwiaty pod jego pomnikiem i modlić się będziemy w intencji Ojczyzny.

6. Trwa maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe do Bazyliki na godz. 17:3o oraz na śpiew pieśni maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki na godz. 20:30. Zakończenie Apelem Jasnogórskim godz. 21:00.

7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Najświętszej Trójcy, jednocześnie kończy się okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii świętej. Skorzystajmy jeszcze z tego szczególnego czasu łaski i pojednajmy się z bogiem.

8. Eucharystia z okazji rocznicy I Komunii świętej w przyszłą niedzielę, 31.05.2015r. o godz. 12:00. Próba przebiegu tej uroczystości w środę, 27.05.2015r. o godz. 16:00, zaś spowiedź dzieci przeżywających rocznicę w piątek, 29.05.2015 r. o godz. 19:00.

9. Za wszystkie składane ofiary z serca dziejemy i zapewniamy o wdzięcznej pamięci w modlitwie.

10. Od dziś do 31 maja trwa tydzień ewangelizacji w naszym mieście „Talita Kum” . Program wywieszony jest na plakatach w gablotach, można również zabrać ulotkę ze stolika pod chórem. W naszej Bazylice Msza św. i czuwanie we wtorek, 26 maja od godz. 18:00.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Zanim opuścimy świątynię, udając się do naszych środowisk, przyjmijmy błogosławieństwo, aby umocniło nas ono w świadomym korzystaniu z darów Ducha Świętego.