Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO - 17.05.2015 R.

1. Stanęliśmy przy ołtarzu Chrystusa z sercami przepełnionymi mieszanymi uczuciami, z powodu uwielbienia Chrystusa, i smutku, z powodu rozstania z Nim. Jednak, jak dzisiaj usłyszeliśmy, Chrystus pozostawia w naszych sercach nadzieję powtórnego przyjścia, jednak zanim przyjdzie powtórnie na ziemię, jest z nami w każdej Eucharystii, którą sprawujemy.

2. Trwa maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe do Bazyliki na godz. 17:3o oraz na śpiew pieśni maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki na godz. 20:30. Zakończenie Apelem Jasnogórskim godz. 21:00.

3. Msza św. w intencji kanonizacji bł. Karoliny Kózkówny jutro o godz. 18:00.

4. Msza św. w intencji beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

5. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, jedno z najważniejszych świąt w Kościele, związanie ze zstąpieniem Ducha Świętego pięćdziesiąt dni po Zmartwychwstaniu Jezusa. Zesłanie Ducha Świętego zakończyło proces Objawienia rozpoczęty w Starym Testamencie. Dzień ten nazwany jest początkiem Kościoła. Święto Zesłania Ducha Świętego kończy w Kościele okres wielkanocny. Zachęcamy do odbycia spowiedzi wielkanocnej tych, którzy jeszcze z różnych względów nie podjęli procesu nawrócenia.

6. Trwa Nowenna do Ducha Świętego w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego codziennie na zakończenie nabożeństwa majowego. W sposób szczególny prosimy o mądrość i odpowiedzialność Polaków przez wstawiennictwo św. Andrzeja Boboli, patrona naszej Ojczyzny.

7. W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej zebrali do puszek kwotę 1.836 zł. z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym na wskutek kataklizmu w Nepalu. Za udzielone wsparcie z serca dziękujemy.

8. Taca dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na organizację Dni Młodych w Krakowie w roku 2016.

9. Za wszystkie ofiary z serca dziejemy i zapewniamy o wdzięcznej pamięci w modlitwie.

10. Dziś po każdej Mszy św. w kruchcie Bazyliki możemy poprzeć projekt ustawy o planowaniu rodziny, „Stop aborcji”.

11. Spowiedź dzieci i odnowienie przyrzeczeń chrztu św. w piątek tj. 22.05.2015 o godz. 16:00.

12. Uroczystość I Komunii św. w niedzielę, 24 maja o godz. 10:00. Prosimy, aby dzieci wraz z rodzicami zgromadzili się przy figurze M. B. Królowej na zewnątrz Bazyliki o godz. 9:45.

13. Msza św. dziękczynna w związku z rocznicą I Komunii św. zostanie odprawiona w niedzielę, 31 .05.2015 r. o godz. 12:00. Spotkanie dla dzieci przeżywających rocznicę i ich rodziców we wtorek, 19.05.2015 r. o godz. 16:00 w Bazylice.

14. Od 24 – 31 maja trwać będzie tydzień ewangelizacji w naszym mieście „Talita Kum” . Program wywieszony jest na plakatach w gablotach, można również zabrać ulotkę ze stolika pod chórem.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

16. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Pokrzepieni Bożym błogosławieństwem, wypełniajmy zadania, do których powołuje nas Chrystus, zasiadający po prawicy Ojca.