Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 10. 05. 2015 R.

1. Relikwie św. Floriana, patrona strażaków, odważnego świadka wiary zostały wniesione do naszej Bazyliki w dniu wczorajszym podczas uroczystej Mszy św. o godz. 12:00 pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi. Dziś po każdej Mszy św. możemy oddać cześć jego relikwiom, prosząc go o wstawiennictwo u Boga.

2. W tym tygodniu wspominamy: w czwartek – św. Macieja Apostoła; w sobotę - św. Andrzeja Bobolę, kapłana i męczennika, Patrona Polski. Po każdej Mszy św. będziemy mogli mu oddać cześć w jego relikwiach, które posiadamy w naszej Bazylice..

3. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Krzyżowe, podczas których zanosimy szczególną modlitwę o dobre urodzaje oraz w intencji głodujących.

4. Trwa maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe do Bazyliki na godz. 17:3o oraz na śpiew pieśni maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki na godz. 20:30. Zakończenie Apelem Jasnogórskim godz. 21:00.

5. W najbliższą środę, tj. 13 maja przypada rocznica objawień Pani Fatimskiej. Serdecznie zapraszamy na nowennę, Mszę św. i procesję różańcową na godz. 18:00. W tym miesiącu pójdziemy z Bazyliki do figury św. Jana Pawła II na Jasnych Błoniach. Prosimy o udekorowanie domów na trasie procesji.

6. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:00.

7. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w piątek po Mszy św. o godz. 15:00.

8. W piątek, 15 maja Mszą św. o godz. 18:00 rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego w intencji Ojczyzny i naszej Archidiecezji.

9. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

10. W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas Zebrali do puszek kwotę 749 zł. z przeznaczeniem dla ludzi biednych i rodzin wielodzietnych. Za przekazana pomoc z serca dziękujemy.

11. Dziś po każdej Mszy św. członkowie Rady Parafialnej zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc poszkodowanym na wskutek kataklizmu w Nepalu. Na mirę możliwości pospieszmy z pomocą.

12. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na organizację Dni Młodych w Krakowie w roku 2016.

13. Za wszystkie ofiary z serca dziejemy i zapewniamy o wdzięcznej pamięci w modlitwie.

14. W przyszłą niedzielę w kruchcie Bazyliki będzie można poprzeć projekt ustawy o planowaniu rodziny, „Stop aborcji”.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

16. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Niech Boże błogosławieństwo umocni nas w wiernym przestrzeganiu przykazania miłości w różnych sytuacjach naszego życia.