Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 03. 05. 2015 R.

1. Dzisiaj 3 maja – święto kościelne i narodowe. Znakiem miłości do Ojczyzny jest modlitwa, również zewnętrznym znakiem jest wywieszenie na domu flagi narodowej.

2. Jerycho Różańcowe w naszej Bazylice trwa do 4 maja w godz. od 7:00 – 21:00. Zakończenie w poniedziałek, tj. 4.05. o godz. 19:00. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do trwania przed Panem utajonym w Najświętszym Sakramencie.

3. Msza św. w intencji powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:00.

4. Trwa maj, miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Zapraszamy codziennie na nabożeństwo majowe do Bazyliki na godz. 17:3o oraz na śpiew pieśni maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki na godz. 20:30. Zakończenie Apelem Jasnogórskim godz. 21:00.

5. W ostatnią niedzielę klerycy zebrali do puszek kwotę 1.151 zł. jako wsparcie dla naszego Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. Za przekazaną pomoc z serca dziękujemy. Również serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

6. W dniach od 4 – 6 maja będziemy zbierali zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Jest to forma niesienia pomocy ludziom, będącym w potrzebie na całym świecie.9 pomoc na misje) Dokładne informacje na plakacie.

7. Dziś po każdej Mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem dla ludzi biednych i rodzin wielodzietnych. Na mirę możliwości pospieszmy z pomocą.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

9. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy prze Panem i przez wstawiennictwo Maryi, Matki i Królowej naszego Narodu prośmy o łaski i dary nam potrzebne.