Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 26. 04. 2015 R.

1. Dzisiejsza niedziela, zwana niedzielą Dobrego Pasterza, rozpoczyna w Kościele powszechnym tydzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Troska o dobrego kapłana jest wyrazem starań o własną wiarę. Kapłan jest narzędziem w rękach Pana Boga. To Bóg go posyła do nas. Prośmy w modlitwie razem z przedstawicielami naszego Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego o święte i liczne powołania do służby kapłańskiej, zakonnej i misyjnej. Pamiętajmy również o tych którzy służyli i służą w naszej parafii. Po każdej Mszy św. jest możliwość rozmowy z klerykami w kruchcie Bazyliki i złożenia ofiary na potrzeby seminarium.

2. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: jutro I rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II – dziś i jutro - po każdej Mszy św. możemy oddać cześć św. Janowi Pawłowi II w jego relikwiach; ; w środę – św. Katarzynę Sieneńską, dziewicę i doktora Kościoła, patronkę Europy; w sobotę – św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.

3. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od godz. 7:00 – 8:00 oraz od godz. 14:00 – 19:00.

4. W pierwszą sobotę od godz. 9:00 odwiedzimy chorych w ich domach. Msza św. Kół Żywego Różańca o godz. 15:00. Po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej. Zapraszamy wszystkie osoby, które wyraziły chęć przynależności do Żywego Różańca podczas Misji Fatimskich. Po Mszy św. o godz. 18:0 Różaniec Fatimski wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Serdecznie zapraszamy.

5. Od 1. – 4. maja zapraszamy na Jerycho Różańcowe od godz. od 7:00 – 21:00. Rozpoczęcie 1. maja po Mszy św. o godz. 18:00.

6. Od 1. maja rozpoczynamy miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Zapraszamy przez cały maj na nabożeństwo majowe do Bazyliki na godz. 17:3o oraz na śpiew pieśni maryjnych przy figurze Matki Bożej Królowej na zewnątrz Bazyliki na godz. 20:30. Zakończenie Apelem Jasnogórskim godz. 21:00.

7. W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej zebrali do puszek kwotę 1.345 zł. na pomoc dla seminarium duchownego we Lwowie. Za przekazaną pomoc z serca dziękujemy.

8. Również serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby naszej parafii.

9. W dniach od 4 – 6 maja będziemy zbierali zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny. Jest to forma niesienia pomocy ludziom, będącym w potrzebie na całym świecie. Dokładne informacje na plakacie.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa.

Niech Boże błogosławieństwo napełnia nas radością i czyni naszą codzienność szczęśliwą.