Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ - 12.04.2015 R.

1. Jezus powiedział do siostry Faustyny: „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc ją, żeby ogłosiła to orędzie całemu światu. Wskazał s. Faustynie pięć sposobów w jakie ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwę przed obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem: „Jezu ufam Tobie”, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną godziną miłosierdzia (15:00), obchodzenie święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem. Korzystajmy z daru, że w naszej Bazylice jest codziennie wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego, obraz z napisem „Jezu ufam Tobie” i relikwie św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki. Dziś po każdej Mszy św. możemy oddać cześć św. s. Faustynie i bł. ks. Michałowi Sopoćko, prosząc ich o wstawiennictwo u Boga.

2. W najbliższą środę, tj. 15 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18:00 ks. bp Henryk Wejman udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży i dorosłym z naszej parafii i parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy do modlitwy w dniu parafialnego Zesłania Ducha Świętego.

3. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

4. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15:00.

5. Dziś po każdej Mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla biednych i rodzin wielodzietnych. Niech to będzie nasz czyn miłosierdzia względem potrzebujących.

6. W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali potrzeby Seminarium Duchownego we Lwowie. Jest to odpowiedź na prośbę ks. abp. Mieczysława Mokrzyckiego .

7. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

9. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Napełnieni Bożym słowem i posileni Chlebem żywym, pójdźmy na wszelkie drogi naszego życia, żeby zaświadczyć o panowaniu Boga bogatego w miłosierdzie, który pociesza w utrapieniach oraz podtrzymuje w dążeniu do sprawiedliwości i pokoju.