Dziś wtorek , 16 kwietnia 2024 r. imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO - 05.04.2015 R.

1. Chrystus prawdziwie zmartwychwstał i ukazał się uczniom. Ci, którzy ujrzeli Pana żywego, poszli oznajmić to innym. Niech i nas słowo Boga pobudzi do świadectwa wiary, do głoszenia innym radosnej nowiny, byśmy w codzienności byli napełnieni apostolską gorliwością, niech Chrystus obdarza nas swoim pokojem. To są nasze kapłańskie życzenia dla Was, kochani Parafianie, Przyjaciele i Goście.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy prawidłowo odczytali wezwanie Chrystusa, aby czuwać i modlić się w tych ostatnich godzinach życia Jezusa i aby prawdziwie przygotować się na Jego zmartwychwstanie. Dziękujemy Wam za uczestnictwo w całym Triduum Paschalnym. Serdecznie podziękowanie kieruję na ręce wszystkich kapłanów na czele z ks. infułatem Edmundem za ofiarną posługę konfesjonału w Wielkim Poście i w sposób szczególny w czasie Świętego Triduum. Dziękuję Ks. Zbigniewowi za piękną oprawę muzyczną wraz z klerykami, chórem i piękną współpracę z p. prof. Dariuszem Dyczewskim oraz. p. organistce Monice. Ks. Pawłowi za wykonanie ciemnicy wraz z lektorami, Ks. Piotrowi wraz z p. Anią i Moniką i p. Henrykiem Szulcem za wykonanie Bożego Grobu i dekorację kościoła. Dziękuję Radzie Parafialnej za pomoc i czynny udział. Dziękuję służbie liturgicznej pod kierownictwem Ks. Pawła za organizację liturgii. Dziękuję p. Mirosławie. P. Andrzejowi i wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie bazyliki na święta. Dziękuję Wam umiłowani siostry i bracia za udział w liturgii i tworzenie świętego zgromadzenia

3. Jutro Wielkanocny Poniedziałek. Tradycyjnie w ten dzień składamy ofiary w połowie na Katolicki Uniwersytet Lubelski i Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Nasze ofiary wspierające katolickie uczenie są wyrazem wdzięczności za służbę Uniwersytetu Bogu i Ojczyźnie.

4. Parafialny Caritas przekazał na święta w postaci paczek żywnościowych pomoc dla 47 rodzin i 42 osób samotnych. W tym czasie również z pomocy parafialnego Caritas skorzystało prawie 210 osób. Paniom: Mirosławie Księżpolskiej, Irenie Wojciechowskiej i całemu Zespołowi Caritas serdecznie dziękuję za posługę na rzecz biednych, Wam umiłowani parafianie za świadczoną pomoc.

5. Z całego serca dziękujemy za ofiary i każdą pomoc na rzecz Bazyliki i potrzeb naszej wspólnoty parafialnej.

6. W przyszłą niedzielę Kościół Katolicki obchodzi święto Miłosierdzia Bożego ustanowione przesz św. Jana Pawła II. Jezus powiedział do siostry Faustyny „Jestem miłością i miłosierdziem samym”, prosząc siostrę Faustynę, żeby to orędzie ogłosiła całemu światu. Pan Jezus wskazał s. Faustynie pięć sposobów, w jakie ludzie mogą wypraszać zbawienie dla siebie i całego świata: Koronkę do Miłosierdzia Bożego, modlitwie przed obrazem Jezusa Miłosiernego z napisem: „Jezu ufam Tobie”, modlitwę w godzinie konania Chrystusa na krzyżu, zwaną godziną miłosierdzia (15:00), obchodzenie święta Miłosierdzia i szerzenie czci Miłosierdzia Bożego modlitwą, słowem i czynem. Korzystajmy z daru, że w naszej Bazylice jest codziennie wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego, obraz z napisem „Jezu ufam Tobie” i relikwie św. s. Faustyny i bł. ks. Michała Sopoćki. Zapraszamy codziennie na nowennę do Miłosierdzia Bożego na godz. 15:oo.

7. Zebranie rodziców dzieci pierwszokomunijnych za tydzień po Mszy św. o godz. 13:30.

8. Zapraszamy młodzież do wzięcia udziału w Archidiecezjalnych Dniach Młodych w Barlinku w dniach: 1-3.05.2015 r. Koszt – 65 zł. Więcej informacji i zapisy w zakrystii, u ks. Pawła.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Niech Bóg nas umocni swoim błogosławieństwem, abyśmy z radością świadczyli, że Chrystus prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja!