Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ - 29.03.2015 R.

1. Liturgia Triduum Paschalnego (Wielki Czwartek Wieczerzy Pańskiej, Wielki Piątek Męki Pańskiej, Wielka Sobota – Wigilia Paschalna) należy do najważniejszych i najpiękniejszych w całym roku liturgicznym, zapraszamy do udziału w nabożeństwach.

2. Wielki Czwartek upamiętniamy wydarzenia Ostatniej Wieczerzy, odkrywamy na nowo godność kapłana i uczymy się modlitwy o jedność. Bez intensywnej, żywej więzi, komunii człowieka z Bogiem niemożliwa jest jedność między ludźmi. Liturgia Wieczerzy Pańskiej w naszej Bazylice o godz. 18:00, podczas której kandydaci zostaną ustanowieni ministrantami, ministranci młodsi dostąpią godności ministranta starszego, ministranci starsi zostaną ustanowieni lektorami. Adoracja Pana Jezusa w ciemnicy w ciszy do godz. 24:00. Również spowiedź św. do 24:00.

3. Liturgia Wielkiego Piątku z adoracją Krzyża i ucałowaniem relikwiarza z kamieniem z Góry Kalwarii o godz. 18:00. Adoracja i spowiedź św. do godz. 24:00. (tu przeczytać program).

4. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów od godz. 9:00 do 14:00 co pół godziny.

5. Liturgia Wielkiej soboty rozpocznie się poświęceniem ognia na zewnątrz Bazyliki przy figurze Matki Bożej Królowej o godz. 18:00. Na liturgię światła przynosimy świece. Liturgia światła wypełniona tajemniczą i przejmującą ciszą, przygotowuje Kościół do Wigilii Paschalnej, do radości z nowego życia, do bycia świadkiem Zmartwychwstałego.

6. Parafialny Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza świece wielkanocne, chlebki, baranki i kartki świąteczne. Kupując w Caritasie wspomagamy ubogich. Można również składać dary materialne do kosza, który wystawiony jest przed prezbiterium.

7. Za ofiary składane na potrzeby naszej parafii z głębi serc dziękujemy. Modlitwą staramy się spłacać dług wdzięczności.

8. Jutro tj. w poniedziałek, zapraszamy na śpiew pieśni pasyjnych do naszej Bazyliki po Mszy św. o godz. 18:oo.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.

Uwielbiajmy Króla wiecznej chwały za to, że przez swoją śmierć zgładził nasze winy i na nowo otworzył nam bramy nieba.