Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA V NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 22.03.2015 R.

1. W dniu wczorajszym zakończyliśmy Misje Fatimskie. Naszym pragnieniem jest, aby owoce tych Misji trwały w nas. Dlatego dziś po każdej Mszy św. wspólnie odmawiamy dziesiątek różańca i jest możliwość oddania czci relikwiom dzieci fatimskich: bł. Hiacynty i bł. Franciszka. Oddając im cześć, prosimy ich o wstawiennictwo u Boga przez Niepokalaną. Zapraszamy do odmawiana Różańca Fatimskiego codzienne o godz. 17:15.

2. Jeszcze dziś i w przyszłą niedzielę Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17:oo. W najbliższy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:00. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 9:30; 15:30 i 18:30, dla dzieci o godz. 17:oo i dla młodzieży o godz. 19:30. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

3. W tym tygodniu w środę – uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W tym dniu obchodzimy Dzień Świętości Życia. Jest do dzień szczególnej modlitwy w intencji dzieci poczętych i nienarodzonych, których życie w łonie matki jest zagrożone. Będzie w tym dniu możliwość odnowienia lub podjęcia adopcji dziecka nienarodzonego.

4. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza w kruchcie Bazyliki świece - paschaliki, kartki świąteczne, baranki i chlebki. Robiąc zakupy w Caritasie wspomagamy ubogich.

5. Koncert wielkopostny: o krzyżu, cierpieniu i zmartwychwstaniu – w pieśni, z rozważaniami św. Jana Pawła II, dziś w naszej Bazylice o godz. 16:00 na który serdecznie zapraszamy.

6. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w czwartek o godz. 19:30.

7. W dniach 27 – 28.03.2015 r. organizujemy pielgrzymkę: Licheń - Jasna Góra. Jest to pielgrzymka dla maturzystów. Są jeszcze wolne miejsca. Gdyby ktoś pragnął dołączyć prosimy o zgłoszenia w zakrystii. Koszt wyjazdu z noclegiem w Częstochowie 150 zł.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

9. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Wychodząc z Bazyliki pamiętajmy o tym, jeśli chcemy służyć Jezusowi, musimy za Nim iść. Gdzie On, tam i Jego sługa. Na tej drodze nich nas umacnia błogosławieństwo samego Boga.