Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA I NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU - 22.02.2015 R.

1. Przez cały Wielki Post trwa akcja trzeźwościowa. W tym roku wielki trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszystkie próby życiowe. Niech nasze rodziny staną się prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały żywą wiarą.

2. W związku z trwającym okresem wielkopostnym przypominamy, że obowiązującymi dniami postnymi są: wszystkie piątki w ciągu roku oraz Środa Popielcowa.

3. Przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele o godz. 17:oo. W każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:00. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 9:30; 15:30 i 18:30, dla dzieci o godz. 17:oo i dla młodzieży o godz. 19:30. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny.

4. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00. Również w czwartek, tj. 26 lutego przypada dzień urodzin i imienin ks. proboszcza. Msza św. w intencji jubilata i solenizanta o godz. 18:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Członków Rady Parafialnej zapraszam na spotkanie w piątek, tj. 27 lutego na godz. 19:30.

6. W najbliższy piątek i sobotę tj. 27 i 28.lutego będzie można przekazywać makulaturę na misje.

7. Osobom, które ufundowały kolejne figury do naszej Bazyliki z serca dziękujemy. Figura św. Jana Chrzciciela jest pierwszą z 14 figur, które ubogacą naszą Bazylikę. Następną figurą, która jest w wykonaniu, to figura św. Pawła, chcemy ją poświęcić podczas rezurekcji. Następne to figura św. Piotra i św. Andrzeja, będą poświęcone w czasie odpustu parafialnego. Za ofiary składane na potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy.

8. Ks. proboszcz chorych odwiedzi 27 lutego od godz. 10:00.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

10. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Miłosierny Bóg jest obecny w każdej chwili naszego życia. Umocnieni Nim samym i razem z Nim odważnie zło dobrem zwyciężajmy.