Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 15.02.2015 R.

1. W środę Popielec. Środa Popielcowa rozpoczyna liturgiczny okres Wielkiego Postu, który trwa 40 dni. W tym dniu zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. podczas których przyjmiemy na nasze głowy popiół, aby w ten sposób rozpocząć przygotowanie duchowe do najważniejszych świat chrześcijańskich, świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św. w naszej Bazylice o godz. 7:00; 9:00. 12:00; 15:00; 18:00 i 19:30. W tym dniu obowiązuje wszystkich post ścisły, to znaczy ilościowy i jakościowy.

2. W naszej Bazylice podczas Wielkiego Postu w każdy piątek dodatkowa Msza św. o godz. 9:00. Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 9:30; 15:30 i 18:30, dla dzieci o godz. 17:oo i dla młodzieży o godz. 19:30. Zapraszamy do rozważania Męki naszego Pana Jezusa Chrystusa.

3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym we wszystkie niedziele Wielkiego Postu o godz. 17:oo.

4. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

5. Tomiki wierszy ks. Włodzimierza Mozolewskiego SAC można nabywać w zakrystii. Zebrane fundusze przeznaczone są na dokończenie budowy kościoła pw. św. Józefa w Brześciu na Białorusi.

6. W Światowym Dniu Chorego została poświęcona figura św. Jana Chrzciciela, która jest darem ludzi chorych. Za ten widoczny znak uczestnictwa w życiu parafii z serca dziękujemy.

7. Figura św. Jana Chrzciciela jest pierwszą z 14 figur, które ubogacą naszą Bazylikę. Następną figurą, która jest w wykonaniu, to figura św. Pawła, chcemy ją poświęcić podczas rezurekcji. Za ofiary składane na figurę św. Jana Chrzciciela i wszystkie ofiary na potrzeby naszej parafii z serca dziękujemy.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

9. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Człowiek doświadczający słabości może czuć się przytłoczony swoimi niedoskonałościami .Bóg jednak nie pozostaje obojętny na nasze wołanie. Niech Jego błogosławieństwo, które przyjmiemy przez posługę kapłana, umacnia nas na drodze naśladowania Chrystusa.