Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 01.02.2015 R.

1. Jutro Święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji Matki Bożej Gromnicznej. Podczas wszystkich Mszy św. święcimy świece, zwane gromnicami. Przed sumą procesja wewnątrz Bazyliki. Msze św. wg. porządku niedzielnego z wyjątkiem, nie będzie Mszy św. o godz. 13:30.

2. Jutro obchodzimy w całym Kościele Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w tym dniu o wszystkich osobach konsekrowanych, które swoje życie poświęciły Bogu i poprzez życie ukryte wypraszają wszelkie łaski dla całego świata. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na wsparcie klasztorów klauzurowych.

3. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w czwartek – św. Agatę, dziewicę męczennicę; w piątek – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników.

4. Dziś od godz. 19:00 rozpoczynamy Jerycho modlitewne, które trwać będzie do 4 lutego w godz. od 7:00 – 21:00.

5. W pierwszą środę zapraszamy do trwania na modlitwie członków Kół Żywego Różańca.

6. W pierwszy czwartek Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele o godz. 18:00. Do modlitwy zapraszamy służbę liturgiczną i ich rodziny.

7. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. od godz. 7:00 - 8:00 i od 14:00 – 19:00. Msza św. Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci o godz. 15:00. Po Mszy św. wspólna modlitwa.

8. W pierwszą sobotę od godz. 9:00 odwiedzimy chorych w ich domach. O godz. 15:00 Msza św. członków Kół Żywego Różańca i jednocześnie Dzień Autorski pisarza ks. Włodzimierza Mozolewskiego – pallotyna. Po Mszy św. o godz. 18:00 Różaniec Fatimski, wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. Dziś zapraszamy na wspólny śpiew kolęd po Mszy św. o godz. 15:00.

10. Dziś po każdej Mszy św. naszymi ofiarami do puszek Caritas wspieramy ludzi biednych i rodziny wielodzietne.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

12. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Dziś niedziela adoracyjna. Klęknijmy przed Panem utajonym w Najświętszym Sakramencie i prośmy o pokój w naszych sercach, rodzinach i na całym świecie.