Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ CHRZTU PAŃSKIEGO - 11.01.2015 R.

1. Dzisiejsza niedziela Chrztu Pańskiego kończy okres Narodzenia Pańskiego w liturgii Kościoła.

2. Przypominamy sobie przy tej okazji., że chrzest jest przejściem z ciemności grzechu do jasności życia w Bogu. Sam Chrystus przychodzi do nas, aby objawić moc swego Ojca. Chrzci nas Duchem Świętym i mocą.

3. Msza św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w najbliższy czwartek o godz. 18:00

4. W tym tygodniu wspominamy: w sobotę – św. Antoniego, opata.

5. Dnia 17 stycznia obchodzić będziemy już po raz osiemnasty Dzień Judaizmu. Dzień Judaizmu w Kościele katolickim jest jedną z inicjatyw Episkopatu Polski. Został ustanowiony przez Episkopat Polski w 1977 roku. Jego celem jest rozwój dialogu chrześcijańsko – żydowskiego, także modlitwa i refleksja nad związkami obu religii.

6. Od niedzieli, 18 stycznia, rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który trwać będzie do 25 stycznia.

7. Trwa wizyta duszpasterska, która jest spotkaniem duszpasterza z wiernymi, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materiale. To szczególne spotkanie modlitewne, dlatego bardzo prosimy o to, aby na kolędzie byli – jeśli to możliwe – wszyscy domownicy. Ofiary składane podczas kolędy zgodnie z rozporządzeniem ks. arcybiskupa metropolity są przekazywanie: 1/3 na cele archidiecezji, 1/3 na potrzeby parafii i 1/3 dla kapłanów odbywających kolędę. Za każdy gest życzliwości i przekazane ofiary serdecznie dziękujemy. Program kolędy jest wywieszony w gablocie.

8. Na czas trwania kolędy serdecznie prosimy, aby sprawy biurowe załatwiać przed południem od godz. 10:00 – 11:00 lub po Mszy św. o godz. 18”:00.

9. W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 821 zł. Za przekazane ofiary, które są wsparciem dla osób biednych i rodzin wielodzietnych oraz wszystkie ofiary na potrzeby naszej parafii serdecznie dziękujemy.

10. Jasełka w wykonaniu dzieci naszej parafii dziś po Mszy św. o godz. 13:30. Zapraszamy.

11. Ks. Paweł organizuje pięciodniowy wyjazd na ferie dla dzieci i młodzieży: Kraków, Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice w dniach od 26.01 – 31.01. Koszt - 500 zł. W cenie: przejazd pociągiem, komunikacja na miejscu, noclegi, wyżywienie, bilety wstępu. Zapisy i więcej informacji u ks. Pawła w zakrystii.

12. Kalendarz parafialny na rok 2015, książkę o św. Janie Pawle II „Pamięć i wdzięczność na Pomorzu Zachodnim” oraz nowo wydaną płytę z nagraniem utworu napisanego na 200 – lecie naszej parafii prof. Marka Jasińskiego „DOMINI EST TERRA” można nabywać w zakrystii.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Na trud świadczenia o naszej wierze w codzienności życia przyjmijmy dar Bożego błogosławieństwa.