Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA DRUGĄ NIEDZIELĘ PO NARODZENIU PAŃSKIM - 04.01.2015 R.

1. We wtorek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana w naszej tradycji świętem Trzech Króli. Tego dnia w kościele poświęcimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domów kreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara: C + M + B, dodając cyfry Roku Pańskiego; tłumaczymy to również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom: Christus mansionem benedicat. Ofiary składanie przy pobieraniu kredy i kadzidła przeznaczone są na cel misyjne.

2. Trwa wizyta duszpasterska, która jest spotkaniem duszpasterza z wiernymi, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materiale. To szczególne spotkanie modlitewne, dlatego bardzo prosimy o to, aby na kolędzie byli – jeśli to możliwe – wszyscy domownicy. Ofiary składane podczas kolędy zgodnie z rozporządzeniem ks. arcybiskupa metropolity są przekazywanie: 1/3 na cele archidiecezji, 1/3 na potrzeby parafii i 1/3 dla kapłanów odbywających kolędę. Za każdy gest życzliwości i przekazane ofiary serdecznie dziękujemy. Program kolędy jest wywieszony w gablocie.

3. Dziś po każdej Mszy św. członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zbierają ofiary do puszek z przeznaczeniem na pomoc dla biednych i rodzin wielodzietnych. Umiejmy pomagać potrzebującym. Radosnego dawcę miłuje Pan i obficie dar serca wynagradza.

4. Dziś po Mszy św. o godz. 19:00 kończy się Jerycho modlitewne w naszej Bazylice.

5. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:00. Zapraszamy do modlitwy i czuwania.

6. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego. Podczas wszystkich Mszy św. odnowimy przyrzeczenia chrzcielne.

7. Jasełka w wykonaniu dzieci naszej parafii za tydzień po niedzielnej Mszy św. o godz. 13:30 .Zapraszamy.

8. Ks. Paweł organizuje pięciodniowy wyjazd na ferie dla dzieci i młodzieży: Kraków, Kalwaria Zebrzydowska i Wadowice w dniach od 26.01 – 31.01. Koszt - 500 zł. W cenie: przejazd pociągiem, komunikacja na miejscu, noclegi, wyżywienie, bilety wstępu. Zapisy i więcej informacji u ks. Pawła w zakrystii.

9. Kalendarz parafialny na rok 2015, książkę o św. Janie Pawle II „Pamięć i wdzięczność na Pomorzu Zachodnim” oraz nowo wydaną płytę z nagraniem utworu napisanego na 200 – lecie naszej parafii prof. Marka Jasińskiego „DOMINI EST TERRA” można nabywać w zakrystii.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Obdarz nas, Panie, Duchem Mądrości, udzielając nam błogosławieństwa.