Dziś piątek , 19 kwietnia 2024 r. imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY - 28.12.2014 R.

1. Święta Rodzina jest dla nas wzorem życia opartego na miłości i wzajemnym zaufaniu. Jest przykładem dla wielu małżeństw, że mimo wszelkich trudności i problemów, warto po raz kolejny zaufać i przebaczyć, aby znów budować Bożą rodzinę. Dziś w sposób szczególny zawierzamy Bogu i Jego Opatrzności wszystkie polskie rodziny, aby mimo różnych trudności zawsze były Bogiem silne. Modlimy się wspólnie i indywidualnie, aby nasze rodziny naśladowały rodzinę z Nazaretu.

2. W najbliższą środę zakończenie roku 2014 .Zapraszamy na Mszę św. i specjalne nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne o godz. 18:00. Podczas tej Mszy św. ks. proboszcz przekaże sprawozdanie duszpasterskie i ekonomiczne z całego roku.

3. Nowy Rok Pański 2015 rozpoczniemy Mszą św. o północy. W Nowy Rok, 1 stycznia 2015 r. Msze św. według porządku niedzielnego.

4. W pierwszy piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu przez cały dzień. Spowiedź św. od 7:00 – 8:00, po południu od 15:00 – 18:00.

5. Jerycho modlitewne w naszej Bazylice będzie od 1 – 4.01.2014 r. w godz. od 7:00 – 21:00. Rozpoczęcie 1 stycznia po Mszy św. o godz. 18:00, zakończanie 4 stycznia o godz. 19:00.

6. W pierwszą sobotę Msza św. Kół Żywego Różańca o godz. 15:00, po Mszy św. spotkanie opłatkowe, na które serdecznie zapraszamy. Po Mszy św. o godz. 18:00 Różaniec Fatimski wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Trwa wizyta duszpasterska rodzin, zwana kolędą. Jest to spotkanie duszpasterza z jego wiernymi, aby lepiej poznać ich życie duchowe i materialne. To również spotkanie modlitewne całej rodziny, dlatego bardzo prosimy o to, aby na kolędzie byli – jeśli to możliwe – wszyscy domownicy. Program kolędy jest wywieszony w gablocie.

8. Kalendarz parafialny na rok 2015, książkę o św. Janie Pawle II „Pamięć i wdzięczność na Pomorzu Zachodnim” oraz nowo wydaną płytę z nagraniem utworu napisanego na 200 – lecie naszej parafii prof. Marka Jasińskiego „DOMINI EST TERRA” można nabywać w zakrystii.

9. Za wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Prośmy, aby członkowie rodzin chrześcijańskich naśladowali relacje panujące w domu Świętej Rodziny z Nazaretu. Niech nas w tym umocni Boże błogosławieństwo.