Dziś wtorek , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA IV NIEDZIELĘ ADWENTU - 21.12.2014 R.

1. Jeszcze tylko trzy dni Msza św. roratnia ku czci Najświętszej Maryi Panny o godz. 6:00, Msza św. adwentowa dla dzieci o godz. 17:oo tylko w poniedziałek i wtorek. Czy przynajmniej jeden raz uczestniczyłeś w tej szczególnej Eucharystii?

2. Spowiedź św. w poniedziałek i wtorek od 6:00 do godz. 8:00 i od 15:00 – 19:00. W środę od godz. 6:00 – 16:oo. Prosimy, nie odkładajmy spowiedzi św. na ostanie godziny!

3. W środę Msze św. tylko rano o godz. 6:00 i 7:00. Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:oo.

4. W środę Wigilia Bożego Narodzenia. Powinna ona być przeżywana według duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie powinno się też spożywać alkoholu. Gromadzimy się wokół stołu nakrytego białym obrusem, oznacza to czystość i świętość Dzieciątka i Rodziny, zastawiamy dodatkowe nakrycie, które jest znakiem pamięci o naszych zmarłych i podróżnych. Na stole kładziemy Pismo Święte. Wieczerzę rozpoczynamy od znaku krzyża i zapalenia świecy. Następnie najstarsza osoba z rodziny odczytuje fragment Ewangelii o narodzimy Jezusa (Łk 2,1-7). Po odczytaniu Ewangelii należy pomodlić się za rodzinę modlitwą „Ojcze nasz” oraz za zmarłych odmawiając „wieczny odpoczynek”. Łamiąc się pobłogosławionym opłatkiem, składamy sobie życzenia.

5. Pasterki w naszej Bazylice będą sprawowane o godz. 22:00 i 24:00.

6. W uroczystość Bożego Narodzenia i św. Szczepana Msze św. według porządku niedzielnego. Msza św. w intencji Ojczyzny i ludzi pracy w Boże Narodzenie o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom św. Jana Pawła II i bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

7. W sobotę, 27 grudnia serdecznie zapraszamy na Mszę św. dziękczynną za 30 lat posługi kapłańskiej ks. proboszcza i kolegów kursowych. Mszy św. przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi nowo wyświęcony ks. bp Henryk Wejman.

8. Wizytę duszpasterską, kolędę rozpoczniemy w niedzielę, 28 grudnia od godz. 15:00.

9. Parafialny Zespól Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza: świece wigilijne, kartki świąteczne, Mikołaje z czekolady, kalendarze, opłatki i nowo wydaną płytę z nagraniem utworu napisanego na 200 – lecie naszej parafii prof. Marka Jasińskiego „DOMINI EST TERRA”. Kalendarze parafialne, książki i opłatki można również nabywać w zakrystii.

10. W ostatnią niedzielę członkowie Rady Parafialnej zebrali do puszek na fundusz „Pomoc Kościołowi na Wschodzie” kwotę 915 zł.

11. Za przekazane wsparcie i wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej serdecznie dziękujemy. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12. W tygodniku niedziela jest program wigilii i płyta „Spełniona w Maryi” w cenie 10 zł. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Wróćmy do naszych domów i z radością przygotujmy się na święta Narodzenia Chrystusa, aby gdy przyjdzie, znalazł nas czuwających na modlitwie i pełnych wdzięczności.