Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA III NIEDZIELĘ ADWENTU - 14.12.2014 R.

1. Od 17 grudnia wkraczamy w drugą część Adwentu. Główną postacią ostatniego etapu Adwentu jest Jan Chrzciciel, poprzednik Chrystusa, który wzywając do pokuty, ukierunkowuje nas na wewnętrzną przemianę i odrodzenie.

2. Pomocą w naszej przemianie i odrodzeniu niech będą Rekolekcje Adwentowe, które dziś rozpoczynamy i trwać będą do środy włącznie. Rekolekcje prowadzi Ks. Tomasz Borowski – pallotyn. Tak zaplanujmy czas, abyśmy wszyscy mogli w nich wziąć udział. Módlmy się, aby one przyniosły błogosławione owoce. Plan rekolekcji wywieszony jest w gablotach.

3. Codziennie w dni powszednie odprawiamy Mszę św. ku czci Najświętszej Maryi Panny, zwaną roratami o godz. 6:00, Msza św. adwentowa dla dzieci o godz. 17:oo od poniedziałku do piątku o godz. 17:oo. Do uczestnictwa serdecznie zapraszamy.

4. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

5. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Święto w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15:oo.

6. Zapraszamy ludzi młodych na spotkania Duszpasterstwa Młodzieży w piątki o godz. 19:00 do sali katechetycznej.

7. W ostatnią niedzielę Caritas naszej parafii zebrała do puszek kwotę 875 zł. z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla bidnych i rodzin wielodzietnych naszej parafii .Za przekazaną pomoc serdecznie dziękujemy. Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza: świece wigilijne, kartki świąteczne, Mikołaje z czekolady, kalendarze i opłatki. Kalendarze parafialne, książki i opłatki można również nabywać w zakrystii.

8. Dziś w trzecią niedzielę Adwentu naszymi ofiarami do puszek wspieramy fundusz „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

9. Z całego serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby AWSD oraz naszej wspólnoty parafialnej. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

11. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Na trudy walki ze złem, które chce nam odebrać i zniekształcić w nas doświadczenie prawdziwej radości, przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo.