Dziś piątek , 29 marca 2024 r. imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA II NIEDZIELĘ ADWENTU - 07.12.2014 R.

1. Jutro uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W naszej Bazylice o godz. 7:00 – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, Msze św.o godz.: 7:30; 9:00; 12;00; 15:oo i 18:00. Na Mszy św. o godz. 18:00 nastąpi zawierzenie dzieci pierwszokomunijnych Matce Bożej i poświęcenie medalików. W tym dniu nie ma rorat o godz. 6:oo i Eucharystii adwentowej o godz. 17:oo.

2. W sobotę wspominamy św. Łucję, dziewicę i męczennicę.

3. Dzisiaj druga niedziela Adwentu. W naszymi ofiarami do puszek Caritas pomagamy na paczki świąteczne dla biednych naszych parafian, aby w czasie świąt nie było wśród nas ludzi głodnych. Caritas w kruchcie Bazyliki rozprowadza: świece wigilijne, kartki świąteczne, Mikołaje w czekoladzie, kalendarze i opłatki. Niech twoja ofiara przywróci nadzieję i radość przynajmniej jednemu dziecku. Kalendarze parafialne i opłatki można również nabywać w zakrystii. Parafialny Caritas w dniach 12 i 13 grudnia zbiera żywność w sklepach: „Delikatesy” w alei fontann (al. Papieża Jana Pawła II) i w Biedronce na al. Wojska Polskiego przy pl. Zgody w piątek i w sobotę.

4. Msza św. w intencji świętości rodzin w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom św. Joanny Berety Mola wzywając jej opieki i wstawiennictwa.

5. Zapraszamy ludzi młodych na spotkania Duszpasterstwa Młodzieży w piątki o godz. 19:00 do sali katechetycznej.

6. W najbliższy piątek całonocna adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa pod przewodnictwem Małych Rycerzy Miłosiernego Serca Pana Jezusa. Rozpoczęcie Apelem Jasnogórskim i Mszą św. o godz. 21:00.

7. Od przyszłej niedzieli będziemy przeżywali w naszej wspólnocie parafialnej Rekolekcje Adwentowe, które poprowadzi Ks. Tomasz Borowski – pallotyn. Tak zaplanujmy czas, abyśmy wszyscy mogli w nich wziąć udział. Módlmy się, aby one przyniosły błogosławione owoce.

8. Spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych w przyszłą niedzielę (14.12.2014 r.) po Mszy św. o godz. 13:30 w Bazylice.

9. Spotkanie Dziecięcego Koła Różańcowego w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13:30 w sali katechetycznej. Zapraszamy członków oraz te dzieci, które pragną dołączyć do grona współpracowników Matki Bożej.

10. W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali fundusz „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

11. Z całego serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby AWSD oraz naszej wspólnoty parafialnej. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Przyjąwszy błogosławieństwo Pana, obwieszczajmy wszystkim o konieczności nawrócenia i przygotowania się na spotkanie z Jezusem.