Dziś sobota , 20 kwietnia 2024 r. imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 16. 11. 2014 R.

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywali uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Nasze myśli kierowane są na przyjście końca czasów. Naszą gotowość do spotkania z Chrystusem wyrażamy udziałem we Mszy św.

2. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Elżbietę Węgierską, zakonnicę; we wtorek – bł. Karolinę Kózkównę, dziewicę męczennicę (jest to setna rocznica jej męczeńskiej śmierci), dziś i we wtorek po wszystkich Mszach św. możliwość oddania czci jej relikwiom; w środę – bł. Salomeę, dziewicę; w czwartek – św. Rafała Kalinowskiego, kapłana, w piątek – Ofiarowanie NMP.

3. W sobotę obchodzimy liturgiczne wspomnienie św. Cecylii, dziewicy męczennicy, patronki chórzystów, organistów i muzyki kościelnej. W naszych modlitwach pamiętajmy o wszystkich zaangażowanych w grę na organach i piękno śpiewu liturgicznego.

4. Msza św. o rychłą beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:00.

5. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15:00.

6. Serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby AWSD oraz naszej wspólnoty parafialnej. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

7. Taca dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na fundusz Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 r.

8. W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali odbudowę spalonej zabytkowej katedry w Sosnowcu.

9. Dziś podczas Mszy św. o godz. 13:30 poświęcenie modlitewników dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. Wspólna modlitwa za zmarłych i katecheza dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w czwartek o godz. 17:00.

10. Koncert zaduszkowy w wykonaniu chóru „Słowiki 60” odbędzie się w naszej Bazylice dziś o godz. 18:45. Zapraszamy.

11. Kalendarze parafialne na rok 2015 można nabywać w zakrystii. Cena kalendarza wynosi 10 zł.

12. Zachęcamy do składania wypominek za zamarłych. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały listopad codziennie od godz. 17:30 – 18:00, w niedziele i święta 15 minut przed sumą. W każdy drugi wtorek miesiąca przez cały rok sprawujemy w ich intencji Mszę św. We wszystkie niedziele listopada zapraszamy na modlitwę za zmarłych przy Pomniku Męczenników II wojny światowej po Mszy św. o godz. 18:oo.

13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem. Zachęcamy do zabrania gazety okolicznościowej o bł. Karolinie Kózkównie.

14. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Ubogaceni Bożymi darami: łaską wiary, ofiarą Chrystusa i błogosławieństwem, pomnażajmy te duchowe dobra, byśmy byli gotowi na spotkanie z Chrystusem, gdy przyjdzie na końcu czasów.