Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 09. 11. 2014 R.

1. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – św. Leona Wielkiego, papieża, doktora Kościoła; we wtorek – św. Marcina z Tours, biskupa; w środę – św. Jozafata, biskupa męczennika; w czwartek – świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Kryspina, Pierwszych Męczenników Polskich. W poniedziałek i w środę możemy oddać szczególną cześć relikwiom św. Leona Wielkiego i św. Jozafata, które są w naszej bazylice.

2. We wtorek przypada 96. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Zapraszamy na szczególną modlitwę w intencji Ojczyzny na godz. 15:00 i 18:00. Prosimy też, aby w tym dniu wywiesić flagi narodowe na naszych domach. Po Mszy św. o godz. 18:00 zapraszamy na modlitwę przy Pomniku Męczenników II wojny światowej.

3. Msza św. o pokój przy relikwiach bł. Karola Lamperta pod przewodnictwem ks. abp. Andrzeja Dzięgi w naszej Bazylice w czwartek o godz. 18:00.

4. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowującymi się do I Komunii św. dziś – 9.11. po Mszy św. o godz. 13:30 w Bazylice, zaś spotkanie Dziecięcego Koła Różańcowego w sali katechetycznej.

5. Msza św. z poświęceniem książeczek do nabożeństwa dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w niedzielę - 6.11. o godz. 13:30.

6. V Koncert Pieśni Patriotycznej odbędzie się w naszej Bazylice w dziś o godz. 16:00. Zapraszamy wszystkich, którzy kochają naszą Ojczyznę.

7. Parafialny Zespół Caritas w ostatnią niedzielę zebrał do puszek kwotę 568 zł. Za przekazaną pomoc z serca dziękujemy.

8. Również z całego serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby AWSD oraz naszej wspólnoty parafialnej. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

9. Taca przyszłej niedzieli przeznaczona jest na fundusz Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie w 2016 r.

10. Kalendarze parafialne na rok 2015 można nabywać w zakrystii. Cena kalendarza wynosi 10 zł.

11. Zachęcamy do składania wypominek za zamarłych. Wypominki składamy w kopertach na tacę lub w biurze parafialnym. Za wiernych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały listopad codziennie od godz. 17:30 – 18:00, w niedziele i święta 15 minut przed sumą. W każdy drugi wtorek miesiąca przez cały rok sprawujemy w ich intencji Mszę św. We wszystkie niedziele listopada zapraszamy na modlitwę za zmarłych przy Pomniku Męczenników II wojny światowej po Mszy św. o godz. 18:oo.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo, aby umacniało nas we wszystkich dobrych postanowieniach.