Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 12. 10. 2014 R.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana; w środę - św. Teresę od Dzieciątka Jezusa, dziewicę, doktora Kościoła; w czwartek – św. Jadwigę Śląską; w piątek – św. Ignacego Antiocheńskiego, BM; w sobotę - św. Łukasza Ewangelistę. Po Mszach św. w poniedziałek i środę możemy oddać cześć relikwiom bł. Honorata i św. Teresy, które są w naszej Bazylice.

2. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy już XIV Dzień Papieski. Serdecznie prosimy o wsparcie fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która otacza opieką wielu stypendystów, uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin. Naszymi ofiarami do puszek przed świątynią wspieramy to wielkie Dzieło, żywy pomnik św. Jana Pawła II.

3. Jutro 13 października, przypada rocznica objawień Pani Fatimskiej. W naszej Bazylice: nowenna, Msza św. i procesja różańcowa do figury św. Jana Pawła II. Rozpoczęcie o godz. 18:00. Mszy św. i procesji przewodniczył będzie ks. Tomasz Porzycki TChr. Do wspólnej modlitwy zapraszamy wszystkich: szczególnie parafia, mieszkańców dekanatu i miasta.

4. We wtorek Dzień Edukacji Narodowej. Polecajmy Najlepszemu Bogu naszych nauczycieli, wychowawców, katechetów i pedagogów.

5. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kard. Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo.

6. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15:oo

7. Trwa październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy na różańcu w inwencjach całego świata i naszych. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, dla wszystkich codziennie o godz. 17:30.

8. W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 855 zł. z przeznaczeniem na pomoc dla ludzi bidnych i rodzin wielodzietnych. Za przekazaną pomoc z serca dziękujemy.

9. Również serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby AWSD oraz naszej wspólnoty parafialnej. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

10. W przyszłą niedzielę naszymi ofiarami do puszek będziemy wspierali Dzieła Misyjne Kościoła.

11. Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00. Zainteresowanych zapraszamy do sali katechetycznej.

12. Młodzież, która pragnie pogłębić swoją wiarę, poszukuje odpowiedzi na nurtujące pytania zapraszamy na spotkanie w czwartek do Sali katechetycznej na godz. 19:00.

13. Na ławkach rozłożone są kartki na wypominki. Wypominki składamy w kopertach na tacę lub w biurze parafialnym. Za wiernych polecanych w wypominkach modlimy się przez cały listopad codziennie od godz. 17:30 – 18:00, w niedziele i święta 15 minut przed sumą. W każdy drugi wtorek miesiąca sprawujemy w ich intencji Mszę św.

14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

15. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

Boże błogosławieństwo nich umocni w nas wiarę, nadzieję i miłość. Tak żyjmy i postępujmy, abyśmy zostali zaproszeni na ucztę zbawionych.