Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 28. 09. 2014 R.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: w poniedziałek – Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, we wtorek – św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; w środę – św. Teresę od Dzieciątka Jezus, dziewicę, doktora Kościoła (po każdej Mszy św. będzie można oddać cześć jej relikwiom); w czwartek – Aniołów Stróżów, w sobotę – św. Franciszka z Asyżu.

2. W najbliższy piątek, 03 października serdecznie zapraszamy na Uroczystość Obchodów 890. Rocznicy chrystianizacji Pomorza Zachodniego, która będzie miała miejsce w naszej Bazylice. Modlitwie przewodniczył będzie Ks. Arcybiskup Ludwik Schick z Bambergu. W obchodach Uroczystości wezmą także udział: Ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga – Metropolita Szczecińsko – Kamieński, Ks. Biskup Marian Błażej Kruszyłowicz, 15 Księży Kanoników z Bambergu oraz Kapłani Prezbiterium Szczecińsko – Kamieńskiego. W tym dniu zostanie poświęcona płaskorzeźba Św. Ottona oraz odprawiona uroczysta Msza św. Rozpoczęcie Uroczystości o godz. 8:00.

3. W środę rozpoczyna się październik i nabożeństwa różańcowe. Różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 17:00, dla dorosłych codziennie o godz. 17:30. Zapraszamy do trwania na modlitwie.

4. Od 1 – 4 października zapraszamy na Jerycho różańcowe w godz. od 7:00- 21:00. Rozpoczęcie we wtorek o godz. 19:00.

5. W środę po Mszy św. o godz. 18:00 czuwanie członków Kół Żywego Różańca, zakończenie Apelem Jasnogórskim o godz. 21:00.

6. Msza św. w intencji licznych i świętych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:00.

7. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. Po Mszy św. o godz. 15:00 czuwanie członków Stowarzyszenia Matki Bożej Patronki Dobrej Śmierci.

8. W pierwszą sobotę odwiedzimy chorych w ich domach od godz. 9:00. Po Mszy św. o godz. 15:00 spotkanie członów Kół Żywego Różańca . Po Mszy św. o godz. 18:00 różaniec Fatimski, wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Do trwania na modlitwie serdecznie zapraszamy.

9. Na ławkach rozłożone są koperty z prośbą o ofiary na potrzeby Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego. Każda parafia stosownie do liczby mieszkańców jest zobowiązana do partycypacji w utrzymaniu i kształceniu przyszłych kapłanów. Prosimy o ofiary na ten cel.

10. Zapraszamy dzieci klas III i starsze w najbliższy piątek, 3 października na godz. 16.30. Spotkanie rozpocznie się od spowiedzi pierwszopiątkowej, o 17.00 różaniec. Później dla chętnych wspólna zabawa w salce do godz. 18.00.

11. Do przyszłej niedzieli – 5.10. możliwość zapisów dzieci do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Przypominamy, że obecnie z zasady do przyjęcia tych sakramentów przygotowywane są dzieci z klas trzecich. Rodziców, którzy pragną, by ich dziecko przystąpiło do sakramentu pokuty i I Komunii świętej już w klasie II bądź jest w klasie III, a nie skorzystało jeszcze z łaski tych sakramentów prosimy o zgłaszanie się do zakrystii, do ks. Pawła.

12. Osoby dorosłe, zainteresowanie przygotowaniem do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie do sali katechetycznej w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 18:00, dziś kończymy zapisy.

13. Spotkania młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania: Kl. I gimnazjum w poniedziałek o godz. 16:30; Kl. II gimnazjum we wtorek o godz. 16:30, Kl. III w środę o godz. 16:30.

14. W ostatnią niedzielę na KUL i WT US zebraliśmy kwotę 686.39 zł. Za przekazane ofiary i wszystkie ofiary składane na potrzeby naszej parafii z głębi kapłańskich serc dziękujemy.

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

16. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo, byśmy nim umocnieni, wypełnili wiernie wolę Bożą nie tylko słowem, ale codziennym życiem.