Dziś Środa , 24 kwietnia 2024 r. imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 21. 09. 2014 R.

1. W tym tygodniu w liturgii wspominamy: we wtorek – św. O. Pio z Pietrelciny, kapłana (po każdej Mszy św. będzie można oddać cześć jego relikwiom); w czwartek bł. Władysława z Gielniowa, kapłana; w sobotę – św. Wincentego a Paulo, kapłana.

2. Msza św. w intencji Ojczyzny i Narodu Polskiego w czwartek o godz. 18:00. Po Mszy św. możliwość oddania czci relikwiom bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W przyszłą niedzielę na ulicach wielu miast na świecie będzie odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 15:00. W naszej parafii będą trzy grupy: Koła Różańcowe będą modliły się przy pl. Lotników, Mali Rycerze Miłosiernego Serca Pana Jezusa przy Bramie Portowej, młodzież na rogu Al. Niepodległości i Al. Jana Pawła II. Zachęcamy do licznego udziału w modlitwie.

4. Są jeszcze wolne miejsca na Archidiecezjalną Pielgrzymkę na Jasną Górę. Organizujemy wyjazd w dniach od 25 – 27 września. W programie: Licheń, Gniezno i Częstochowa. Dwa noclegi w Gnieźnie i Częstochowie, w Gnieźnie obiadokolacja i śniadanie. Koszt wyjazdu 260 zł. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii. Spotkanie organizacyjne, na którym prosimy o dokonanie wpłat, odbędzie się we wtorek, 23 września po Mszy św. o godz. 18:00 w naszej Bazylice. Wyjazd sprzed Bazyliki w czwartek, 25 września o godz. 6:00. Pielgrzymce przewodniczył będzie ks. kanonik dr Zbigniew Woźniak.

5. Dzisiaj, po każdej Mszy św. w kruchcie kościoła Rada Parafialna zbiera do puszek ofiary na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego. Każda ofiara złożona na ten cel stanowi nasz osobisty wkład w dzieło katolickiego kształcenia młodego pokolenia. Z głębi serca dziękujemy za dobroć serca i złożone ofiary.

6. Rodziców wraz z dziećmi, szczególnie przygotowującymi się do I Komunii św. i tych, którzy już byli u Komunii św., zapraszamy do udziału w niedzielnej Eucharystii o godz. 13:30. Podczas tej Mszy św. dzieci mają możliwość stopniowo uczyć się uczestnictwa w liturgii, usłyszeć homilię dostosowaną do ich wieku i formować się do życia sakramentalnego.

7. Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych rozpoczynamy od pierwszej niedzieli października po Mszy św. o godz. 18:00. Zainteresowanych prosimy o zapisy w biurze parafialnym i zakrystii.

8. Książkę „Święty Jan Paweł II. Pamięć i Wdzięczność na Pomorzu Zachodnim” można nabywać w zakrystii.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która znajduje się na stoliku pod chórem.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia zdrowia i obfitości Bożego błogosławieństwa.

Umocnieni przez Chrystusa idziemy do swoich zajęć, pracy, życia. Pracujmy w winnicy Bożej i czyńmy sobie ziemię poddaną, bo to jest nasze zadanie i to jest wypełnienie chrześcijańskiego powołania. Na tę drogę przyjmijmy Boże błogosławieństwo.