Dziś czwartek , 18 kwietnia 2024 r. imieniny: Apoloniusza, Bogusławy,

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 14. 09. 2014 R.

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – Najświętszą Maryję Pannę Bolesną; we wtorek – św. męczenników: Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w czwartek – św. Stanisława Kostkę, zakonnika; w sobotę – św. męczenników: Andrzeja Kim Taegon, kapłana oraz Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy.

2. Msza św. w intencji rychłej beatyfikacji Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego w czwartek o godz. 18:oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Droga Krzyżowa Bractwa Krzyża Świętego w najbliższy piątek po Mszy św. o godz. 15:oo. Zapraszamy do rozważania zbawczej Męki Naszego Pana Jezusa Chrystusa.

4. W związku z nową podstawą programową nauczania religii, wprowadzamy w naszej parafii ogólną zasadę, że do I Komunii św. przystępują uczniowie klas III szkoły podstawowej. Rodziców, którzy pragną, aby ich dziecko przystąpiło do I Komunii św. już w klasie II, bądź jest już w klasie III, a nie było jeszcze u I Komunii św. prosimy o zgłoszenie w zakrystii, do ks. Pawła.

5. Rodziców wraz z dziećmi, szczególnie przygotowującymi się do I Komunii św. i tych, którzy już byli u Komunii św., zapraszamy do udziału w niedzielnej Eucharystii o godz. 13:30. Podczas tej Mszy św. dzieci mają możliwość stopniowo uczyć się uczestnictwa w liturgii, usłyszeć homilię dostosowaną do ich wieku i formować się do życia sakramentalnego.

6. Chłopców pragnących podjąć służbę przy ołtarzu zapraszamy do Bazyliki w soboty o godz. 11:00. Mile widziani nie tylko uczniowie szkoły podstawowej.

7. Przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania dla dorosłych rozpoczynamy od pierwszej niedzieli października po Mszy s. o godz. 18:00. Zainteresowanych prosimy o zapisy w biurze parafialnym i zakrystii.

8. Książkę „Święty Jan Paweł II. Pamięć i Wdzięczność na Pomorzu Zachodnim” można nabywać w zakrystii.

9. W ostatnią niedzielę członkowie Parafialnego Zespołu Caritas zebrali do puszek kwotę 954 zł. z przeznaczeniem na pomoc dla dzieci i młodzieży z rodzin biednych i wielodzietnych z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego. Za przekazaną pomoc z serca dziękujemy.

10. Również serdecznie dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Bazyliki i naszej wspólnoty parafialnej. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

11. Zachęcamy do uczestnictwa w Archidiecezjalnej Pielgrzymce na Jasną Górę. Organizujemy wyjazd w dniach od 25 – 27 września. W programie: Licheń, Gniezno i Częstochowa. Dwa noclegi w Gnieźnie i Częstochowie, w Gnieźnie obiadokolacja i śniadanie. Koszt wyjazdu 260 zł. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii. Pielgrzymce przewodniczył będzie ks., kan. dr Zbigniew Woźniak.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

13. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

W naszym życiu należy porzucić to wszystko, co oddziela nas od Mistrza i iść przez życie za Nim, naśladując Go we wszystkim. Na wykonanie tego niełatwego zadania przyjmijmy teraz Boże błogosławieństwo.