Dziś czwartek , 25 kwietnia 2024 r. imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XXII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 31. 08. 2014 R.

1. Jutro przypada 75. rocznica wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy o tych, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny i za wolność naszą.

2. Jerycho różańcowe trwać będzie od 1 - 4 września w godz. od 7:oo – 21:oo. Rozpoczęcie w dniu 1 września o godz. 19:oo.

3. W pierwszą środę zapraszamy do czuwania i modlitwy członków Kół Żywego Różańca po Mszy św. o godz. 18:oo.

4. Msza św. w intencji świętych powołań do służby w Kościele w pierwszy czwartek o godz. 18:oo. Zapraszamy w sposób szczególny kandydatów, ministrantów, lektorów i ich rodziców.

5. W pierwszy piątek przez cały dzień wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi św. Msza św. Stowarzyszenia MB Patronki Dobrej Śmierci o godz. 15:oo.

6. Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego dla Szkoły Podstawowej nr 61 o godz. 11:oo, dla Zespołu Szkól nr 8 o godz. 12:30 w piątek, 5.08.2014 r.

7. Scholę dziecięcą zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 17:oo, członków chóru parafialnego „Cantate Deo” w czwartek na godz. 18:oo.

8. Msza św. członków Kół Żywego Różańca w sobotę o godz. 15:oo. Po Mszy św. spotkanie w sali katechetycznej. Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 9:oo.

9. W przyszłą niedzielę na Jasnej Górze odbędą się ogólnopolskie uroczystości Dziękczynienia za Plony 2014 r. Wszyscy rolnicy zjeżdżają się z całego kraju, aby przed obrazem Matki Bożej Częstochowskiej dziękować za opiekę i dobro, którego doświadczamy i jednocześnie wypraszać potrzebne łaski.

10. Książkę „Św. Jan Paweł II. Pamięć i Wdzięczność na Pomorzu Zachodnim” można nabywać w zakrystii. Jest to współczesna historia naszej ziemi.

11. Z serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Bazyliki i naszej wspólnoty parafialnej. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

13. Jest jeszcze 8 miejsc na pielgrzymkę do Ziemi św. w dniach od 15 – 30.09.2014 r. Chętnych prosimy o pilny kontakt z ks. proboszczem osobiście lub tel. 504-070-177.

14. Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę przypada w dniach 26/27 września br. Organizujemy wyjazd w dniach od 25 – 27 września. W programie: Licheń, Gniezno i Częstochowa. Dwa noclegi w Gnieźnie i Częstochowie, w Gnieźnie obiadokolacja i śniadanie. Koszt wyjazdu 260 zł. Chętnych prosimy o zapisy w zakrystii.

15. Solenizantom i jubilatom bieżącego tygodnia składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.

By zrozumieć krzyż, trzeba go najpierw przyjąć. By poczuć puls Bożej miłości, trzeba przytulić się do krzyża. Ubogaceni darem Eucharystii, idźmy i głośmy światu, że zbawienie przyszło przez Krzyż i choć ogromna to tajemnica, to jednak każde cierpienie ma sens – prowadzi do pełni życia. W tym duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.