Dziś czwartek , 28 marca 2024 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - 03. 08. 2014 R.

1. W tym tygodniu w liturgii czcimy: w poniedziałek – św. Jana Marii Vianneya, kapłana, we środę – Przemienienie Pańskie – święto, w piątek – św. Dominika, kapłana, w sobotę św. Teresy Benedykty od Krzyża – dziewicy i męczennicy.

2. W czasie wakacji nie ma w niedzielę Mszy św. o godz. 13:30. Codziennie Msze św. o godz. 7:oo, 15:oo i 18:oo. Biuro parafialne czynne: we wtorki od godz. 10:oo – 11:oo. oraz poniedziałki , środy i piątki od godz. 16:oo – 18:oo.

3. We środę po Mszy św. o godz. 18: 00 adoracja Najświętszego Sakramentu Kół Żywego Różańca do godziny 21:00. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Msza św. w intencji nowych, świętych i licznych powołań do służby w Kościele w czwartek o godz. 18:oo.

5. Parafialny Zespół Caritas zbiera dzisiaj do puszek przy wyjściu z kościoła ofiary pieniężne na tzw. „wyprawkę szkolną” dla dzieci z najuboższych rodzin naszej parafii. Z głębi serca dziękujemy za złożone ofiary na ten cel. Zespół Caritas rozprowadza również książkę pt. „Jan Paweł II – pamięć i wdzięczność na Pomorzu Zachodnim”. Koszt egzemplarza wynosi 30 złotych.

6. Również dzisiaj przed naszą Bazyliką Komitet Społeczny „Niedziela dla rodziny” zbiera podpisy pod inicjatywą ograniczenia handlu w niedziele i inne dni świąteczne w naszym mieście. Wszystkie zebrane podpisy zostaną złożone w Radzie Miasta Szczecin.

7. Z serca dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Bazyliki i naszej wspólnoty parafialnej. Wdzięczność wyrażamy w kapłańskiej modlitwie.

8. Od 25 lipca do 13 sierpnia trwać będzie 30. Szczecińska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Z naszej parafii pielgrzymują ks. Proboszcz i ks. Stanisław. Pątnicy z naszej Wspólnoty dziękują za modlitwę w ich intencji i jednocześnie zapewniają o swojej modlitewnej pamięci, jak też przesyłają serdeczne słowa pozdrowienia.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona na stoliku pod chórem.

10. Solenizantom i jubilatom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa.